Ana Sayfa Türkiye YTB, çocuklara Türkiye’de geçirdikleri tatillerini yazıya geçirmeye davet ediyor

YTB, çocuklara Türkiye’de geçirdikleri tatillerini yazıya geçirmeye davet ediyor

-

- Reklam -

TÜRKİYE’DE BİR YAZ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yurt dışında yaşayan çocuklarımızı Türkiye’de geçirdikleri tatillerini yazıya geçirmeye davet ediyor. Sevgili çocuklar YTB’nin sizlerle buluşturduğu “Türkiye’de Bir Yaz” isimli seyahat günlüğü, yaz tatilinizi dolu dolu geçirmenizi ve kendinizi Türkçe ifade etme kabiliyetinizi artırmanızı hedefliyor.

Sen de seyahat günlüğünde en çok beğendiğin, yazdıklarına en çok güvendiğin sayfaları bizimle paylaş, Türkiye’de Bir Yaz isimli kitaba adını yazdır…

Bu paylaşım ile farklı ülkelerden binlerce çocuğun katkıda bulunduğu güzel bir çalışmaya katılmaya hak kazanmış olacaksın.

Dilediğin sayfaları düzgünce taratıp (pdf, png, jpg veya jpeg formatında) cocukakademisi.ytb.gov.tr sitesi içerisindeki “Türkiye’de Bir Yaz” sayfasında bulunan formu doldurarak yarışmaya katılabilirsin. Eğer uygun görülürse hazırladığın bölümü, diğer arkadaşlarının sayfalarıyla bir araya getireceğiz ve herkes okuyabilsin diye bir kitap olarak yayımlayacağız.

Türkiye’deki bu tatilini, bu günlük sayesinde daha da unutulmaz hale getireceksin ve inanıyoruz ki çok eğleneceksin!

Tatilinin ne kadar muhteşem geçtiğini okumak için sabırsızlanıyoruz. Bizi merakta bırakma, olur mu? Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güvenli bir tatilin olsun! Tekrar hoş geldin Türkiye’ye…

Seçici Kurul ve Değerlendirme Kriterleri

Temel katılım kriterlerini karşıladığı değerlendirilen çalışmalar arasından kitap çalışmasına girmeye hak kazananlar, YTB bünyesinde bu yarışmaya özgü olarak kurulmuş 5 kişilik müstakil bir seçici kurul tarafından belirlenecektir. Seçici kurul değerlendirmesinde şu kriterler dikkate alınacaktır:

  • – Çalışmanın yarışma temasına uygun içerikte hazırlanmış olması,
  • – Çalışmanın özgün ve yaratıcı olması,
  • – Çalışmanın görsel niteliği
  • – Metinlerdeki Türkçe cümle ve ifadelerin düzgünlüğü ve güzelliği

Başvuruları kitap çalışmasına girmeye hak kazanan tüm katılımcılara başvuru sırasında ibraz ettikleri e-posta adresi ve/veya telefon numarası yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru ve Başvuru Şartları

Türkiye’de Bir Yaz kitap çalışması için yurt dışında yaşayan ve yaz tatilini Türkiye’de geçirmek üzere 2021 yılında Türkiye’ye gelmiş, 7-16 yaş arası Türk vatandaşı, çifte vatandaş veya mavi kart sahibi çocuklarımız başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru için çocuklarımızın daha önce teslim aldıkları Türkiye’de Bir Yaz isimli seyahat günlüğünün en beğendikleri, yazdıklarına ve paylaştıklarına en fazla güvendikleri bölümü veya bölümlerini Türkiye’de Bir Yaz başvuru sayfası üzerinden Başkanlığımıza iletmesi beklenmektedir. Birden fazla bölüm ile başvuruda bulunacak çocuklarımızın farklı bölümlerin taratılmış hallerini tek bir pdf dosyada toplamaları tavsiye olunur. Başkanlığımız tarafından başvuruların dijital yollarla tarafımıza kolayca iletilebildiği kullanıcı dostu bir altyapı hazırlanmıştır.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Şartnameye buradan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR 15 EYLÜL 2021 TARİHİNDE SON BULACAKTIR!

Başvurusu kitap çalışmasına girmeye hak kazanan çocuklarımıza sonuçlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar açıklanmış olacaktır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Bavyera Açık Tekvando Şampiyonasına Türk sporcular damga vurdu

Nürnberg’den Özer Güleç’in tekvando kulübü turnuva birincisi oldu. Bavyera Taekwondo Federasyonun 25.06.2022 tarihinde düzenlemiş olduğu BavyeraOpen 2022 şampiyonası yapıldı....