Ana Sayfa Türkiye Bayramda elektrikli şarj istasyonları Türkiye genelinde hizmet verecek

Bayramda elektrikli şarj istasyonları Türkiye genelinde hizmet verecek

-

- Reklam -
- Reklam -

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), elektrikli araçlar için şarj istasyonu sayısını ülke geneline yaymaya devam ediyor.

ZORLU ENERJİ’NİN YENİ NESİL TEKNOLOJİLERİ HAYATA GEÇİRMEK AMACIYLA YAPTIĞI EN BÜYÜK YATIRIMLARDAN BİRİ OLAN ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU AĞI ZORLU ENERGY SOLUTİONS (ZES), ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONU SAYISINI ÜLKE GENELİNE YAYMAYA DEVAM EDİYOR.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe artan elektrikli araçlar, enerji verimliliği, performans, kolaylık, düşük işletim maliyetleri, aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor ve tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Zorlu Enerji, 2018’de kurduğu elektrikli şarj istasyon ağı ZES ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını yaygınlaştırarak elektrikli araç ekosistemine yönelik yatırımlarını genişletmeye devam ediyor.

ZORLU ENERJİ’NİN YENİ NESİL TEKNOLOJİLERİ HAYATA GEÇİRMEK AMACIYLA YAPTIĞI EN BÜYÜK YATIRIMLARDAN BİRİ OLAN ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU AĞI ZORLU ENERGY SOLUTİONS (ZES), ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONU SAYISINI ÜLKE GENELİNE YAYMAYA DEVAM EDİYOR.

Bayramda Türkiye’nin her noktasına kesintisiz yolculuk
Verilen bilgiye göre, sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehirlerarası seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve kesintisiz sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda 81 ilin tamamında bin istasyona ulaştı. ZES yüksek hızlı şarj istasyonları, aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçlar 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaşabiliyor. Bu gelişmeyle elektrikli araç sürücülerinin seyahat rotalarını ciddi anlamda genişleten ZES, Kurban Bayramı’nda uzun mesafe sürüş gerçekleştirmek isteyen sürücülere, Türkiye’nin dört bir yanında kesintisiz bir rotayla sürüş imkânı sağlayacak.

Elektrikli araç şarj istasyonu ağı ZES ile elektrikli otomobillerin ülkemizdeki devinimini hızlandırmayı ve aynı zamanda karbon salımının azaltılmasına da katkı sağlamayı hedefleyen Zorlu Enerji, bilgi birikimini Avrupa başta olmak üzere, çevre coğrafyalara da taşımayı hedefliyor. (İHA)

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı