Ana Sayfa Almanya Uluslararası Demokratlar Birliği, darbe girişiminin yıl dönümünde bir basın bildirisi yayımladı

Uluslararası Demokratlar Birliği, darbe girişiminin yıl dönümünde bir basın bildirisi yayımladı

-

- Reklam -
- Reklam -

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ terör örgütü tarafından Türkiye’de gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin yıl dönümünde bir basın bildirisi yayımladı.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş imzasıyla yayımlanan bildiride, şu ifadelere yer verildi:

UID, darbe girişiminin 5. yıldönümünde uluslararası kamuoyunu Türkiye ile daha güçlü bir dayanışmaya davet ediyor. 15 Temmuz 2016 günü tüm dünyada milyonlarca insanın şahitlik ettiği gibi, Türk halkı, FETO terör örgütü taratından planlanan ve organize edilen darbe girişimine karşı cesur ve muazzam bir direniş sergilenmiştır. Bu terör örgütü, Türkiye’deki önemli ulusal güvenlik kurumlarına sızmış ve bu korkunç gecede ülke çapında öngörülemeyen şiddet uygulamıştır.

Türk halkı, kendine karşı işlenen tüm şiddet ve provokasyonlara rağmen barışçıl bir şekilde direnerek, demokrasi ve medeni haklarını her şeye karşı korumuştur. O gece 250 insanımız şehit olmuş, binlercesi de yaralanmıştır. Avrupa’da da Türk kökenli insanlar ve Türkiye dostları, Türk temsilcilikleri önünde demokratik halk iradesi, özgürlük ve Türkiye’nin bağımsızlığı için ayağa kalkarak, bu zor zamanda Türk halkı ve demokratik seçilmiş hükümeti ile dayanışma içerisinde olduğunu göstermiştir. Burada şu mesaj verilmiştir:

Halkın iradesinin yasadışı gasp yoluyla iktidarı ele geçirmeye çalışan ve küçük bir grubun yararına demokratik kurumları baltalayanlar hiçbir zaman başarılı olmayacaktır! Barış ve özgürlüklere saygılı tüm uluslararası kuruluşların Türk halkinın demokrasiyi ve demokratik sistemi savunma kararlılığını takdir etmesini bekliyoruz. İnsan haklarını, demokrasiyi ve halk iradesini ciddiye alan dünyanın bütün devlet, parti ve siyasilerinin, demokratik sistemleri alt etmek isteyenlerin adalet önüne çıkarılmasına yardımcı olduklarına inanıyor, dini değerleri kendi sapkın inanışlarına göre yorumlayan FETÖ, DEAŞ ve Boko Haram gibi terör örgütlerine karşı daha etkin mücadeleye davet ediyoruz. Güçlü bir demokrasiye sahip güçlü bir Türkiye, Avrupa projesinin ayrılmaz bir parçası olmaya devam edecektir.

Uluslararası Demokratlar Birliği

Genel Başkan Köksal Kuş

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...