Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da 1500'den fazla polis memuru yemin etti

Bavyera’da 1500’den fazla polis memuru yemin etti

-

Bavyera’da 1500’den fazla polis memuru yemin etti

BAMBERG, EICHSTÄTT, WÜRZBURG, KÖNIGSBRUNN, DACHAU, NABBURG. Korona pandemisi nedeniyle, 2021 yılında Bavyera çevik kuvvet birimlerinde yeniden merkezi olmayan yemin törenleri düzenlendi.

Halen geçerli olan hijyen koruma ve mesafe düzenlemeleri nedeniyle, beş eğitim noktasındaki kutlamalar yine genç memurların aile üyeleri ve arkadaşları olmadan yapılmak zorunda kaldı. İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Devlet Bakanı Gerhard Eck, yemin törenlerinde bulunmaları konusunda ısrar ederek Bavyera polisinin değerini gösterdiler ve konuşmalarında polise yönelik artan şiddetin altını çizdiler. Ayrıca, herkesin hizmetlerinden her zaman sağlıklı bir şekilde dönmesinin kendileri için son derece önemli olduğunu vurguladılar.

Polislik mesleği çekiciliğini koruyor

Eylül 2020 ve Mart 2021 tarihlerindeki iki işe alım tarihi için yaklaşık 12.000 başvuru oldu. Polis mesleğinin Bavyera’daki gençler arasında hala çok çekici ve saygı duyulduğunu ve son anketlerin gösterdiği gibi, nüfusun polise büyük güven duyduğunu gösteriyor.

Polis Başkanı Udo Skrzypczak ve Polis Başkan Yardımcısı Detlev Tolle, yaklaşık 1.500 polis öğrencisi tarafından tekrarlanan yemin formüllerini okudular. Yemin edeN tüm polisler Federal Almanya Cumhuriyeti Temel Kanunu ve Bavyera Anayasası’na bağlılık yemini ettiler ve Bavyera Polis Orkestrası, kısmen de olsa küçük bir kadroyla dinleyicilere özel müzik seçkisiyle sevindirdi.

Kaynak: Bavyera Polis Teşkilatı

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA