Ana Sayfa Bavyera Kuzey Bavyera UID’den 15 Temmuz anma programı

Kuzey Bavyera UID’den 15 Temmuz anma programı

-

UID’den 15 Temmuz anma programı. Kuzey Bavyera Uluslararası Demokratlar Birliği’nin Rio Palas sinemasında düzenlediği program büyük ilgi gördü. Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir
Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü, Kuzey Bavyera Uluslararası Demokratlar Birliği’nce ( UID ) Nürnberg Rio Palas sinemasında yapılan bir programla anıldı. Yapılan etkinlikte, Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, UID Kuzey Bavyera Başkanı Yılmaz Deliduman ile Türk Sivil Kuruluş başkan ve temsilcileri yanı sıra, Nürnbergli şehit Serhat Önder’in kardeşleri Gökhan ve Harun Önder ile eşleri hazır bulundu.

Program, saygı duruşu ve milli marşımızın okunması ile başladı. Başkonsolos Serdar Deniz, konuşmasında, “ Halkımızın darbe teşebbüsünün baş gösterdiği ilk anlardan itibaren hain teröristlere karşı gösterdiği kararlı direnci ve eşsiz kahramanlığı anıtlaştıran “ Demokrasi ve Milli birlik “ gününü idrak ediyoruz “ dedi.

Deniz, Nürnbergli şehit Serhat Önder ve tüm şehitleri saygı ile andıklarını söylediUID Kuzey Bavyera Başkanı Yılmaz Deliduman ise, 15 Temmuz bizlere gösterdi ki, Türk insanı, ruhları üniformalı bir millettir diye konuştu. Program Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay’ın duaları ile son buldu.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...