Ana Sayfa Kültür Sanat 25’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film festivali başladı

25’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film festivali başladı

-

Geçen yıl mart ayında pandemi nedeniyle iptal edilen 25’inci Nürnberg Türkiye-Almanya Film festivali başladı. Taner Tüzün Nürnberg

Nürnberg Langwasser semtindeki, yenilenen Gemeinschafthaus’da gerçekleşen açılışta, Belediye Başkanı Marcus König, Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, Festival Başkanı Adil Kaya, Yönetici Ayten Akyıldız, Tevfik Başer, Tim Seyfi, M. Fazıl Coşkun, Bulut Reyhanoğlu ile çok sayıda tanınmış Türk ve Alman davetli hazır bulundu.

ALMANYA ÇAPINDA BİR KÜLTÜR FESTİVALİ OLDU
Türk ve Almanların yakından tanıdığı ünlü sanatçı Tim Seyfi’nin sunduğu program, Adil Kaya ve Marcus König’in söyleşisi ile başladı. Marcus König, “Türkiye- Almanya Film festivali bu yaz 25’inci kez federal Almanya’daki emsalsiz konumu ile entegrasyon ve çeşitlilik için önemli bir katkı sunmaktadır. Etkinlikler sürekli profil ve itibar kazandı, yerlilikten çıkıp Almanya çapında bir kültür festivali oldu” dedi.

FİLMLER TANITILDI
25 Temmuz’a kadar sürecek festivalde yarışacak kısa ve uzun metrajlı filmler ile seçici kurulu tanıtılırken, açılış filmi olan ANONS’un yönetmeni M. Fazıl Coşkun ile yapımcısı Bulut Reyhanoğlu ile kısa bir söyleşi yapıldı.

ONUR SANATÇILARI GELEMEDİ
Bu yıl onur alacak iki sanatçıdan biri olan Türkiye’den Genco Erkal ile Almanya’dan Senta Berger, pandemi nedeniyle gelemedikleri için ödüllerinin daha sonra verileceği açıklandı.

AÇIK HAVA SİNEMASI VE İKRAM
Salondaki programın bitmesinin ardından, açık havada konuklara ikramda bulunuldu ve ANONS filmi gösterildi. 25 Temmuz’a kadar sürecek festival boyunca, çeşitli filmler, söyleşiler yapılacak. Ödül töreni ise 24 Temmuz’da gerçekleşecek.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA