Ana Sayfa Yaşam Gurbetçilerin Türkiye’ye tren yolculuğu yağmur nedeniyle yarıda kaldı

Gurbetçilerin Türkiye’ye tren yolculuğu yağmur nedeniyle yarıda kaldı

-

Gurbetçilerin Türkiye’ye tren yolculuğu yağmur nedeniyle yarıda kaldı. Optima treni, Niş’de şiddetli Yağmur’da, bozulan raylar nedeniyle hareket edemiyor. Taner TÜZÜN / NÜRNBERG.

Sıla yolunda treni tercih eden vatandaşlarımız rahat bir yolculuk beklerken, Sırbistan’ın Niş kentinde mahsur kaldılar. Şiddetli yağan yağmur rayların bozulmasına neden olunca, 17 Temmuz günü Vilach’tan yola çıkan 70 araç ile 300 ‘e yakın yolcu Niş’te beklemeye başladı.

Yolculardan Nürnberg’de yaşayan Müzik öğretmeni Sebahattin Yamen’in bildirdiğine göre, Almanya’da başlayan yağmur, Niş’e kadar devam etti. iki gündür uyumadıklarını ve yorgun olduklarını belirten Yamen, kimsenin bir şey bilmediğini, yiyecekler ininde bittiğini , elektriklerinde verilmediğini söyledi.

ÇOLUK ÇOÇUK VAGONLARDA BEKLİYOR

Sebahattin Yamen, çoluk çocuğun vagonlarda beklediğini ifade ederek ,rayların tamirinin belki de, birkaç sürebileceği bilgisi aldıklarını, bu durumda müsait rampa bulunduğu takdirde, araçların tenden indirileceğini ve yollarına kara yolu ile devam edecekleri veya yolcuların otellere yerleşilmesini beklediklerini söyledi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA