Ana Sayfa Bavyera Münih'te dolandırılan kadın, Türk banka hesaplarına 100 bin Euro gönderdi

Münih’te dolandırılan kadın, Türk banka hesaplarına 100 bin Euro gönderdi

-

- Reklam -
- Reklam -

Münih’te dolandırılan kadın, Türk banka hesaplarına 100 bin Euro gönderdi

39 yaşındaki Münihli bir kadın, Suriye’de konuşlanmış Amerikan askeri kılığında bir adamla internette tanıştı. E-posta ve sosyal medya aracılığıyla çok sayıda mesajlaştıkları kısa bir tanışmadan sonra, sözde asker, Suriye’deki hizmetleri karşılığında yüklü miktarda para ve külçe altın aldığını söyledi.

Dolandırıcı adam 39 yaşındaki Münihli kadına, ortak gelecekleri için değerli eşyaların olduğu bir paket göndereceğini yazdı. Münihli kadına bir süre sonra bir takip numarası yollanarak, altın ve değerli eşyaların olduğu paketin Fransa’da beklediği yazıldı.

Ardından “turkishshippingtrustcompany” adlı sözde bir şirketten paketin ancak 1.500 Euro ödedikten sonra iletilebileceğine dair bir mesaj aldı. Bir aylık süre içinde teslimatla ilgili çeşitli sorunlar yaşandı ve ek ödeme talep edildi. 39 yaşındaki kadın zamanla birkaç Türk banka hesabına 100.000 avronun üzerinde para aktardı. Kadın ancak parası bittiğinde dolandırıldığından şüphelendi.

Dolandırıcılık davasına ilişkin soruşturma, Münih polisi tarafından yürütülüyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı