Ana Sayfa Bavyera Miesbach polis karakoluna saldırı

Miesbach polis karakoluna saldırı

-

Almanya’nın Bavyera eyaletinde bulunan Miesbach kasabasında polis karakoluna saldırı. Dört elebaşı gözaltında

Rumen ailesinin 30’dan fazla üyesi, tutuklu bir aile üyesini serbest bırakmaya zorlamak için Miesbach polis karakolunun önünde ve çevresinde ayaklandı. Çıkan olaylarda ikisi polis olmak üzere 5 kişi hafif yaralandı.

Ayaklanmanın dört elebaşı hakkında tutuklama kararı verildi

Pazartesi akşamı Hausham mahallesinde meydana gelen bir çocuğa zarar verecek şekilde cinsel suç işlemekle suçlanan 22 yaşındaki zanlının, Salı günü Miesbach ceza karakolunda polis tarafından gözaltında tutulduğu sırada, Rumen ailesinin 30’dan fazla üyesi o sabah ofis binasının önüne geldi ve başlangıçta yüksek sesle serbest bırakılmasını talep etti.

Polis ekipleri, halkı sakinleştirmeye çalıştı. İlerleyen saatlerde grup içindeki hava iyice kızıştı, karakola taşlar ve ayakkabılar atıldı. Aynı zamanda ofis binasına zorla girmeye çalışıldı. Giriş kapısı ağır hasar gördü. Durumu sakinleştirmek, özellikle başka saldırıları önlemek ve olaya karışan failleri tespit etmek için, Münih polis merkezinin çevredeki ofislerinden ve kapalı birimlerinden destek kuvvetleri ve Bavyera çevik kuvvet polisi çağrıldı.

Operasyona 135 polis memuru katıldı. Bir polis memuru saldırıya uğradı ve yaralandı, bu nedenle cop ve biber gazı kullanıldı. Rumen grubundan üç kişi hafif yaralandı ve bir kişi hastanede ayakta tedavi edildi. Toplamda, iki polis memuru hafif yaralandı. Durum kontrol altına alındıktan sonra olaya karışan herkesin kimliği belirlendi. Rumen aileden toplam 23 kişi hakkında barışı bozma ve münferit durumlarda başka suçlar işleme şüphesiyle soruşturma başlatıldı. Grubun yaşları 23 ile 48 arasında değişen dört elebaşı, Münih II savcılığının talebi üzerine bugün sorumlu soruşturma hakiminin önüne çıkarıldı. Dört sanık hakkında da tutuklama kararı çıkarıldı. Daha sonra çeşitli cezaevlerine götürüldüler.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi