Ana Sayfa Almanya Almanya'ya Seyahat Edecek Vatandaşlarımızın Dikkatine

Almanya’ya Seyahat Edecek Vatandaşlarımızın Dikkatine

-

Almanya’ya Seyahat Edecek Vatandaşlarımızın Dikkatine:

Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın Robert Koch Enstitüsü’nün verileri ışığında güncellediği Covid-19 risk bölgeleri sıralamasında Türkiye “yüksek risk bölgesi” kategorisine alınmıştır. Sözkonusu sınıflandırma, 17 Ağustos 2021 Sali günü saat 00.00 (Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece) itibariyle geçerli olacaktır.

Federal Hükümet tarafından I Ağustos 2021 tarihinden bu yana uygulanan güncel ülkeye giriş yönergesine göre, seyahatten 10 gün öncesine kadar bu kategoride yer alan bir ülkede bulunup Almanya’ya seyahat edecek kişilerin, giriş bildirimi yapma (www.einreiseanmeldung.de) yükümlülüğü bulunmaktadır.

Diğer yandan, 12 yaşından büyük olan ve aşılanmış/hastalığı geçirmiş olduklarını belgelemeyen tüm yolcuların (hangi ülkeden gelirse gelsinler) Almanya’ya seyahatlerinde negatif bir test sonucu (azami 72 saat önce yapılmış PCR testi veya azami 48 saat önce yapılmış antijen testi) ibraz etme yükümlülüğü devam etmektedir.

Sözkonusu uygulama yalnızca havayolu için değil tüm ulaşım araçları için geçerlidir. İlaveten, “yüksek risk bölgelerinden” seyahat eden yolcuların, Almanya’daki 10 günlük ev karantinasından muaf olabilmeleri için, hastalığı atlattıklarına dair bir belgeyi ya da (AB tarafından tanınan) tamamlanmış aşı sertifikasını yetkili makamlara giriş bildirimi portalından iletmeleri gerekmektedir.

Sözkonusu belgeleri ibraz etmeyen şahısların 10 günlük karantina sürelerinin sonlandırılması, Almanya’ya girişten en erken 5 gün sonra (ilave) bir PCR testi ya da hızlı antijen testiyle mümkündür. 12 yaş altı çocuklar için ise karantina süresi ilave bir teste ihtiyaç duyulmadan beş gün sonra sona ermektedir. Türkiye’den Almanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen hususları dikkate almaları önem taşımaktadır.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA