Ana Sayfa Avrupa Sırbistan gümrük gelirlerinde yüzde 20 artış

Sırbistan gümrük gelirlerinde yüzde 20 artış

-

- Reklam -

Sırbistan gümrük gelirlerinde yüzde 20 artış

Sırbistan Gümrük İdaresi müdürü Branko Radujko, Tanjug medyasına yaptığı açıklamada, bu yılın başından bu yana Gümrük İdaresi’nin Sırbistan Devlet bütçesine geçen yılın aynı (2020) dönemine göre yüzde 20 artış yaşandığını ve 608 milyon avro daha fazla para ödediğini söyledi.

Gümrük İdaresinin koronavirüsün olmadığı, mal ve yolcu trafiğinin sorunsuz ve kısıtlamasız işlediği 2019 yılına göre yüzde 9’luk bir büyüme elde ettiğine dikkat çekti. Tanjug medyasına konuşan Radujko, “Bu yüzde dokuz, 2019’a göre 35,5 milyar dinar daha fazla topladığımız anlamına geliyor, bu da yaklaşık 300 milyon euro” dedi.

Radujko, “Devlet bütçesinin neredeyse yarısının Gümrük İdaresi’nden elde edilen gelirlerden karşılanmasından bu verilerin ne kadar önemli olduğu sonucuna varabiliriz ve yıllık yüzde 20’lik bir büyüme elde ettiğinizde bunun ekonomiye ne kadar katkı sağladığını hayal edebilirsiniz” diye konuştu. Radujko, bu paraların vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırıyor dedi.

Radujko, insanların genellikle rapor etmedikleri pahalı saatler ve nakit para kaçırmaya çalıştıklarını belirtti. El konulan beyan edilmemiş döviz bazında, yıl başından bu yana devlet bütçesine yaklaşık iki buçuk milyon avro aktarıldığına dikkat çekti.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA