Ana Sayfa Bavyera Münih Havalimanı Derneği, Antalya'da yangından zarar gören afetzedeleri yalnız bırakmadı

Münih Havalimanı Derneği, Antalya’da yangından zarar gören afetzedeleri yalnız bırakmadı

-

- Reklam -

Münih Havalimanı Derneği, Antalya’da yangından zarar gören afetzedeleri yalnız bırakmadı

Türkiye’yi derinden üzen yangınlar için Münih Havalimanı Derneği, hem nakdî yardım, hem de kül olan ormanların tekrar yeşermesi için fidan bağışında bulundu.

Münih Havalimanı Derneği Başkanı Thomas Bihler konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, yardım çerçevesinde yangın bölgesine 15 bin fidan, ihtiyaç sahiplerine zarf içinde nakdî yardım bağışında bulunulduğunu söyledi.

Münih Havalimanı Derneği yetkilileri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile temasa geçerek, yangından zarar gören ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bir beyaz eşya mağazası ile anlaşıp alışveriş kuponu satın aldı. Ayrıca yangın felaketinde koyunları telef olan 10 aileye koyun ve keçi hediye edildi.

Antalya Manavgat’ta orman yangınından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunan Münih Havalimanı Derneği Başkanı Thomas Bihler ve dernek üyeleri, vatandaşlarla biraraya geldi. Meydana gelen yangında etkilenen vatandaşlara üzüntülerini dile getiren Bihler, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bihler, kendileri yardımcı olan Münih Havalimani CEO’su Joost Lammers ve Aeroground şefi Helmut Ehrenstrasser’e fidan bağışında bulunduğu ve desteklediği için teşekkür etti. Bihler, ”Özellikle bizleri sabah saatlerinden akşama kadar zarar görmüş köylere götüren ve oradaki durumları bizlere aktaran Manavgatlı Mali Müşavir Salih Çiftçi beye, yürekli kişiliği ile Afetzede Ailelerle görüşmemize vesile olan ve ayrıca orada Aile içi ve Yerel Toplumdaki Sistemi anlamamı sağlayan paha biçilemeyecek değerde dostum olan Kadir Özbey’e tatilini yarıda keserek Manavgatlı vatandaşlara yardıma gelen Mehmet Yenice’ye ve Orman Müdürlüğü diğer bazı kurumlarla irtibata geçebilmemizi sağlayan Sayın Tuncay Temur beyefendiye çok teşekkür ediyorum” ifadeleri kullandı.

Münih Havalimanı Derneği Başkanı Thomas Bihler
- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA