Ana Sayfa Almanya Almanya'da banliyölerde gecikme ve sefer iptalleri yaşanıyor

Almanya’da banliyölerde gecikme ve sefer iptalleri yaşanıyor

-

Almanya’da banliyölerde gecikme ve sefer iptalleri yaşanıyor

Pazartesi gecesi saat 02.00’den itibaren tren ve banliyölerde gecikme ve sefer iptalleri yaşanıyor. Grev 25 Ağustos Çarşamba gece saat 02.00’de sona erecek. Grevin hafta başına denk gelmesi ulaşımda büyük sorunlar yaşanmasına neden oldu. Öte yandan Alman Demiryolları’nın sendikayla yeninden müzakerelere başlamak istediği belirtildi.

Alman Makinist Sendikası, DB yönetiminin sendikanın makinistler için talep ettiği korona primi konunda masaya oturmak istediği kaydedildi. Ancak korona priminin miktarı konusunda açıklama yapılmadı. GdL sendikası makinist başına 600 euro korona primi talep ediyordu. Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer de önceki gün demiryolları yönetimine çağrı yaparak sendikayla müzakere masasına oturması için sendikanın taleplerine bir adım yaklaşmasını önermişti. Sendika yönetimi korona priminin yanı sıra çalışanlar için yüzde 3.2 oranın da zam talep ediyor. DB ise zammı basamak halinde farklı zamanda ödemeyi teklif ediyor.

Münih S-Bahn, yolcular için kısıtlamaları mümkün olduğunca düşük tutmak için çalışma başlattı. Münih S-Bahn, Pazartesi ve Salı olmak üzere iki gün için bir değiştirme programı hazırladı. Tüm hatların (S 20 hariç) en az saatte bir çalışmasını sağlayacak. Trenler, her 20 ila 40 dakikada bir birkaç hat bölümünde çalışacak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA