Ana Sayfa Avrupa Sırbistan gümrük memurları gurbetçinin ceket ayakkabısında sakladığı 60 bin avroya el koydu

Sırbistan gümrük memurları gurbetçinin ceket ayakkabısında sakladığı 60 bin avroya el koydu

-

- Reklam -

Ceket ve spor ayakkabılarında beyan edilmemiş 60.000 Euro

Sırbistan sınır kapısında geçen hafta iki ihlalde toplam 240.000 avronun tespit edilmesinin ardından, hafta sonu boyunca döviz ihlalleri dizisi devam etti.

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi 28 Ağustos 2021’de Gradina geçidinde gümrük memurları, polisle işbirliği içinde, bir yolcunun kıyafetlerine ve ayakkabılarına sakladığı 60.000 avroyu kaçırma girişimini engelledi.

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Açıklanmayan para, 23 yaşındaki Türk asıllı Finlandiya vatandaşının Finlandiya plakalı “Skoda Superb” kullanarak ülkeden çıkışta düzenli gümrük kontrolü için başvurması sonucu ortaya çıktı. Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Gümrük memurları tarafından bildirecek bir şeyi olup olmadığı sorulduğunda, genç adam yanında sadece kişisel bagaj taşıdığını söyledi. Ancak ayrıntılı bir inceleme, bildirmediği parayı mümkün olan her yere sakladığını tespit etti. Böylece gümrük memurları, kişisel bir çantada, bir cekette ve hatta bu yolcunun spor ayakkabılarında yaklaşık 60.000 beyan edilmemiş avro buldu.

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Yolcunun Sırbistan girişinde bahsi geçen parayı ihbar belgesi olmadığı için ihbar yükümlülüğüne tabi olmayan 10.000 avro iade edildi, geri kalanına ise el konuldu.

Kaynak: carina.rs

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA