Ana Sayfa Almanya Kaçak göçmenlerin yolcuğu Bavyera'da son buldu

Kaçak göçmenlerin yolcuğu Bavyera’da son buldu

-

- Reklam -

Federal polis bir yük treninde Türklerinde aralarında olduğu 11 kaçak göçmen buldu

Federal polis, Yukarı Bavyera’daki bir yük treninde on bir göçmen yakaladı. Federal Polis Rosenheim, Pazar akşamı yaptığı açıklamada, mülteciler arasında Türk ve Filistin vatandaşlarının olduğunu söyledi. Aralarında üç reşit olmayan çocuk ve bir bebek olduğu belirtildi.

İnsanlar demiryoluyla taşınan bir kamyonun dorsesindeydi, yük treni İtalya’dan Münih üzerinden Kuzey Almanya’ya gidecekti. Yetkililer treni Pazar günü Raubling’deki (Rosenheim ilçesi) istasyonda durdurmuşlardı. Federal Polis’e ait bir helikopterin mürettebatı brandada bir yarık fark etmişti. Basın açıklamasında, kesilen brandanın birinin römorka yasadışı yollardan girildiği öne sürdüğü belirtildi. Yetkililer on bir kişi arasında herhangi bir belge bulamadığını söylediler.

Federal polise göre, polis önlemleri tamamlandıktan sonra göçmenlerin mülteciler için bir kabul merkezine yönlendirilmesi gerekiyor. Rosenheim Federal Polisi, kaçak giriş girişimleriyle ilgili soruşturma başlattı. iki gün önce Rosenheim federal polis memurları, Ostermünchen’de İtalya’dan gelen başka bir yük treninde iki Türk ve bir Suriyeli bulmuştu.

Foto: Bundespolizei

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA