Ana Sayfa Avrupa Sırbistan gümrük memurları gurbetçinin eşofman cebinde sakladığı 40 bin avroya el koydu

Sırbistan gümrük memurları gurbetçinin eşofman cebinde sakladığı 40 bin avroya el koydu

-

- Reklam -

Sırbistan gümrük memurları gurbetçinin eşofman cebinde sakladığı 40 bin avroya el koydu

2 Ekim 2021’de Horgos sınır kapısında gümrük memurları, Almanya’dan bir arkadaşıyla birlikte Türkiye’ye gitmekte olan 40 yaşındaki bir Türk vatandaşının kullandığı Alman plakalı “BMW X5” marka otomobilde Sırbistan’a girişinde beyan edilmeyen para yakaladı.

carina.rs

Gümrük memurları tarafından rapor edecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda, her ikisi de yanlarında sadece kişisel eşya taşıdıklarını söylerken, nakit para sorulduğunda ise farklı cevap verdiler.

carina.rs

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresine yanlış betan veren sürücü, yanında 7.150 avro olduğunu söylerken, 33 yaşındaki arkadaşı 8.000 avro olduğunu iddia etti. Gümrük memurları, yolcu koltuğunun altında beyan edilmemiş 15.500 Euro’luk siyah bir çanta buldu. Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi detaylı aramada, yan koltukta eşofmanın alt cebinde beyan edilmemiş 14.600 Euro daha olduğu belirlendi.

carina.rs

İzin verilen 10.000 avroluk miktar yolculara iade edilirken, kalan para ise el konuldu.

Kaynak: carina.rs

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...