Ana Sayfa Almanya Almanya'da birlik elçisi seçilen Doktor Gürsoy, Merkel’le bir araya geldi

Almanya’da birlik elçisi seçilen Doktor Gürsoy, Merkel’le bir araya geldi

-

- Reklam -

Almanya’da birlik elçisi seçilen Doktor Gürsoy, Merkel’le bir araya geldi

Almanya’da üstün başarıları nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin birlik elçisi seçilen Türk kökenli yapay kalp cerrahı Doktor Dilek Gürsoy, düzenlenen Alman Birlik Günü kutlamalarında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.
Almanya’nın Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde yapılan Alman Birlik Günü kutlamalarına Türk kökenli Doktor Dilek Gürsoy birlik elçisi olarak katıldı. Törende, Başbakan Angela Merkel de yer aldı.

ALMANYA’DA ÜSTÜN BAŞARILARI NEDENİYLE KUZEY REN-VESTFALYA EYALETİNİN BİRLİK ELÇİSİ SEÇİLEN TÜRK KÖKENLİ YAPAY KALP CERRAHI DOKTOR DİLEK GÜRSOY, DÜZENLENEN ALMAN BİRLİK GÜNÜ KUTLAMALARINDA ALMANYA BAŞBAKANI ANGELA MERKEL İLE KISA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Almanya’da yılın doktoru seçilen Türk kökenli yapay kalp cerrahı Dr. Gürsoy üstün başarıları nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin birlik elçisi seçilmişti. Korona virüs salgını nedeniyle ertelenen Alman Birlik Günü kutlamaları dün yapıldı. Törene Türk Doktor Dilek Gürsoy da katıldı. Törenin ardından İHA muhabirine açıklama yapan Gürsoy, “Kuzey Ren-Vestfalya bir çeşitlilik, yenilik ve eşit fırsatlar durumudur. Herkesin gelişmesi için muazzam fırsatlar sunuyor. Bu ülkenin bana sunduğu fırsatları azimle, tutkuyla ve azimle kullandım. Türk kökenli bir doktor olarak, birlik elçisi olmak beni mutlu etti. Devlet bana bunu layık görmüş. Bunu görev olarak görüyorum. Uyum açısından bu tür çalışmalar çok önemli. Bu alandaki çalışmalarıma devam ediyorum. Özellikle, eğitimlerini bu alanda sürdüren genç kızlara bu alanda yardımcı olmak istiyorum. Beni birlik elçisi olarak değerlendiren başta NRW eyalet Başbakanımız Armin Laschet ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Merkel ile görüştü
Gürsoy, törende Almanya Başbakanı Angela Merkel ile de kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Gürsoy, Merkel’e aynı şehirde yaşadıkları eski Alman Sağlık Bakanı ve annesinin selamını ilettiğini ve Merkel’in bundan memnun olduğunu ifade etti. Gürsoy, Merkel’e son çalışmaları hakkında da kısa bilgi verdi. Gürsoy, daha sonra da KRV eyaleti Başbakanı Armin Laschet ile de kısa sohbet gerçekleştirdi.

Her eyaletten seçilen elçiler, iki Almanya’nın birleşmesindeki başarı, fırsat ve zorlukları ortaya koyarken Federal Almanya’daki çeşitliliği de gözler önüne sermesi ile dikkat çekiyorlar.

İHA

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA