Ana Sayfa Eğitim 1500 öğrenci Türkçe derslerine katılıyor

1500 öğrenci Türkçe derslerine katılıyor

-

- Reklam -

Türkiye Cumhuriyeti, Nürnberg Başkonsolosluğu’nda Kuzey Bavyera’da görev yapan Türkçe Türk Kültürü ( TTK ) öğretmenleri ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı kurul toplantısı yapıldı. Toplantı, 29 öğretmen ve 3 okutmanın katılımıyla gerçekleşti.

TOPLANTIYA katılan Başkonsolos Serdar Deniz ve Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş, Almanya’da verilen Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin devamlılığının önemini vurgulayarak, derslerin daha etkin verilmesi ve daha çok kitlelere ulaşması gerektiğini, bu kapsamda yapılması planlanan çalışmaları anlattılar.
Başkonsolos Serdar Deniz, “Çocuklarımızın ilgisinin devamlılığını sağlamak zor olmakla birlikte ilgi seviyelerinin arttırılabilmesinde ebeveynlerin rolü büyüktür. Çocukların ilave Türkçe derslerine ilgilerinin arttırılması için projeler üretiliyor. 60 yıl önce gurbetçilerimiz işçi olarak gelmişti, şimdi Almanya’da yaşayan yeni nesillerimiz her alanda başarı göstermektedir. Bu başarıların daha da artmasını temenni ediyor ve vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz’’ dedi.

Taner Tüzün / Nürnberg

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA