Ana Sayfa Türkiye YTB’den ''Tarih Akademisi'' programı

YTB’den ”Tarih Akademisi” programı

-

- Reklam -

YTB, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı/mavi kart sahibi tarih alanına ilgi duyan sosyal bilimler alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrencilere yönelik “Tarih Akademisi” düzenliyor. 6-14 Kasım tarihlerinde İstanbul-Edirne-Bursa ve Ankara şehirlerinde düzenlenecek Tarih Akademisi’nde gençlerimiz tarihi mekanları gezip görerek tarih hakkında seminerler dinleyecekler.

İstanbul’da başlayacak olan program İstanbul’da düzenlenecek seminer ve gezilerin ardından Edirne ve Bursa şehirleri ile devam edecek, Ankara’da son bulacaktır.

Eğitim İçeriği

Eğitim içeriğinde yer alması muhtemel başlıklar şu şekildedir:

İstanbul Şehir Tarihi

Osmanlı Tasavvuf Tarihi

Balkanlar Tarihi

İslam Düşünce Tarihi

Osmanlıca Belge İnceleme

Avrupalıların Gözünden Türkler

Programa ilişkin detaylar, kabul edilen katılımcılara daha sonra iletilecektir.

Ulaşım, Konaklama ve Diğer Masraflar

Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup yemek dâhil konaklama ve program kapsamında planlanan her türlü faaliyete katılım ücreti YTB tarafından üstlenilecektir. Katılımcılar programa gidiş- dönüş biletlerini kendileri karşılayacaktır.

Kimler Başvurabilir?

Eğitim programına yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi Tarih- Sosyoloji- Siyaset Bilimi- Eğitim Bilimleri- Uluslararası İlişkiler- Felsefe- Diğer Sosyal Bilimler alanlarında öğrenim gören üniversite öğrencileri (lisans, yüksek lisans, doktora) başvurabilir.

Programa Hangi Ülkelerden Başvurulabilir?

Almanya-Avusturya-ABD-Avustralya-Belçika-Danimarka-İsveç-İsviçre-Finlandiya-Norveç-Fransa-Hollanda-İtalya-Birleşik Krallık-Kanada

BAŞVURU İÇİN

Başvurular 25 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru.ytb.gov.tr adresinden alınacaktır. Başvuran adayların başvurularında katılma motivasyonları belirten bir motivasyon mektubu yazmaları beklenmektedir. Başvuru esnasında yaşadığınız bir teknik aksaklığın çözümlenmesi için yvdb@ytb.gov.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...