Ana Sayfa Kültür Sanat Nürnberg’de Sanat Evi kuruldu

Nürnberg’de Sanat Evi kuruldu

-

- Reklam -

Nürnberg’de Sanat Evi kuruldu

Eski Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Yavuz İmsel’in hayata geçirdiği “Sanat Evi”Türk Sineması RİO’da faaliyet gösterecek. Ankara Devlet Tiyatrosu ( ADT ) eski oyuncusu Yavuz İmsel, Nürnberg’de Kültür ve Sanat Evi ( Kunstfabrik ) kurduğunu açıkladı. Beraberinde Rejisör Burcu Fırat ile iş göçünün 60’ıncı yılında, bir oyunla birlikte başlangıç yapacaklarını açıklayan İmsel, yaşanmış olaylardan yola çıkarak, çeşitli oyanlar sahneleyeceğini belirtti.

Yavuz İmsel, Sanat Evinin kapılarının ,sanata gönül veren herkese açık olduğunu dile getirerek, “ Gelin Hep Birlikte Sanatı Yaşatalım “ dedi.

SANATÇIDA YETİŞTİRECEK

Nürnberg Sanat Evinde sadece tiyatro yapılmayacağını açıklayan Yavuz İmsel, drama, kamera önü ve arkası ile tiyatro kurslarının da verileceği müjdesini verdi.

BAŞKONSOLOSU ZİYARET ETTİLER

Yavuz İmsel beraberinde, Rejisör Burcu Fırat, sanatçılar Aylin Yalçınkaya ve Figen Kalkandere ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz’i ziyaret ederek, Sanat Evi hakkında bilgi verdiler. Serdar Deniz’de başarı dileklerini ilettiNürnberg Sanat Evi Türk sineması RİO’da faaliyet gösterecek.

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Ebruzen Ümit Gümrükçü’nün öğretisinde Almanlar sanatın inceliklerini öğrendiler

Nürnberg Ebru ile tanıştı. Ebruzen Ümit Gümrükçü’nün öğretisinde Almanlar sanatın inceliklerini öğrendiler. Nürnberg Belediyesinin 2000 yılında hayata geçirmiş olduğu...

Bir Göç Hikayesi

Türklerin gururu oldu