Ana Sayfa Avrupa Sırbistan gümrük memurları, Çinli yolcunun külotunda sakladığı yaklaşık 40 bin avroya el...

Sırbistan gümrük memurları, Çinli yolcunun külotunda sakladığı yaklaşık 40 bin avroya el koydu

-

- Reklam -

Sırbistan gümrük memurları, Çinli yolcunun külotunda sakladığı yaklaşık 40 bin avroya el koydu

15 Ekim 2021’de, Sırbistan “Nikola Tesla” havaalanında, gümrük memurları, Küba’ya seyahat etmeyi planlayan bir Çinli yolcunun bagajında ​​​​950 adet puro ve külotunda sakladığı yaklaşık 40.000 avroya el koydu.

Foto: carina.rs

Çin vatandaşının oyununu polis bozdu

Bu olağandışı vaka, polisin 20 Eylül’de Sırbistan’a gelen bir Çin vatandaşını çıkış kontrolünde durdurması ve ardından servis kontuarında bagajını kaybettiğini bildirmesi ve gittiği otele teslim edilmesini istemesiyle ortaya çıktı.

Foto: carina.rs

Polis Çinli yolcuya, valizi bizzat gelip kendisinin almasını söyledi. Yolcunun bavulunu almak için gelmemesi üzerine, sistem üzerinden yolcuyu takip etmesi için sınır polisine bilgi verildi. Sırbistan’da birkaç gün kaldıktan sonra yolcu, Paris üzerinden Küba’ya seyahat etmek amacıyla havaalanına geldi.

Foto: carina.rs

Yolcunun bir sonraki seyahati için check-in yaptığının sinyalini veren polisle yapılan işbirliği sayesinde, gümrükçüler onu teslim aldı ve kayıp servisin deposunda bulunan bavulu huzurunda açtı. Bavulda 950 adet çeşitli marka puro (Cohiba, Monte Cristo …) dışında başka bir şey bulamadı. Bulunan puroların değerinin 13.000 avro olduğu tahmin edildi.

Foto: carina.rs

Polis ikinci arama gerçekleştirdi

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Gümrük memurları, bu yolcunun iç çamaşırında, boxer’ların özel olarak yapılmış ceplerinde beyan edilmemiş döviz bulduğunda, kişisel bir arama daha yaptı. Boxerının arkasında özel olarak dikilmiş ceplerde 36.000 avro bulunurken, yolcunun çantasında taşıdığı zarfta 4.000 avro daha bulundu.

İzin verilen 10.000 avroluk miktar yolcuya iade edildi ve 30.000 avro paraya el konuldu.

Foto: carina.rs

Kaynak: carina.rs

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA