Ana Sayfa Bavyera Türk misafir işçiler Almanya kültürünü zenginleştirdi”

Türk misafir işçiler Almanya kültürünü zenginleştirdi”

-

- Reklam -

Bavyera Eyalet Hükümeti Uyum Sorumlusu Milletvekili Gudrun Brendel-Fisher, “Türk misafir işçiler Almanya kültürünü zenginleştirdi”

Türk/Alman İşgücü Anlaşmasının 30 Ekim’de 60. yılını kutlayacağı nedeniyle, Bayyera Uyum Sorumlusu Milletvekili Gudrun Brendel-Fischer’in 1. 2. ve 3. kuşak temsilcileri
katılıyla düzenlediği toplantıda, “ kalbimde özel yeri olan Türk toplumu, zamanında önemle ihtiyaç duyulan misafir iş gücü olarak geldiği Almaya’da bugün toplumun her kesiminde yer alan ve Alman kültürünü zenginleştirerek tarihimizi birlikte yazmıştır”
şeklinde konuşarak katılımcıları teşekkürle selamladı.

Bavyera Radyosu ‘dan Özlem Sarıkaya’nınyönetiminde gerçekleşen programa misafir olarak katılanlardan Bavyera’ya öğrenim için 60’lı yıllarda gelen Emine Atıl, İslam ve Hristiyan inanış ve kültürden olanların başlangıçta yakınlaşması yavaş olmuş olsa da zamanla yakınlaşma hızı artarak günümüz düzeyine geldi şeklinde konuşurken, Almanya Hizmet Madalyası da sahibi Prof. Dr. Fuat Oduncu, başlangıçtan günümüze gelişmeyi olumlu nitelerken bunun yeterli olmadığını ve toplumların kendi içine kapalı kalmadan geliştirmelerini savundu.

Haber: Orhan Tinengin

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA