Ana Sayfa Bavyera T.C. Münih Başkonsolosluğu'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

T.C. Münih Başkonsolosluğu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

-

- Reklam -

T.C. Münih Başkonsolosluğu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü T.C. Münih Başkonsolosluğu’nda verilen resepsiyonla kutlandı. T.C. Münih Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay’ın ev sahipliğindeki resepsiyona, Türk toplumunun önde gelen isimleri katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu, Türkiye’nin Münih Başkonsolosluğu himayesinde Bavyera eyalet başkenti Münih’te gerçekleşti. Resepsiyon, İstiklal Marşı okunması ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajının okunması ile devam eden kutlama, T.C. Münih Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay’ın konuşması ile devam etti.

“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÜRK MİLLETİNİN ONUR GÜNÜDÜR”

T.C. Münih Başkonsolosu Dr. Mehmet Günay’ın tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederek, şunları söyledi: “Aziz Türk milleti nice zaferler kazanmış ve kendisini esaret altına almak isteyen emperyalist devletlerin prangalarını söküp atmıştır.

Cumhuriyetimizin 98. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimiz rahmetle gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi. Onlar bize Cumhuriyet’i, bu vatanı ve bayrağımızı emanet etti. Bize düşen de bu emanete sahip çıkıp, Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmaktır. ”Vatanımızı böldürmeden, bu topraklar üzerinde ilelebet Türk bayrağımızı dalgalandıracağız” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA