Ana Sayfa Avrupa Sırbistan sınırında Türk şöför 230 bin Euro yakalattı

Sırbistan sınırında Türk şöför 230 bin Euro yakalattı

-

- Reklam -

Sırbistan sınırında Türk şöför 230 bin Euro yakalattı

12 Kasım 2021’de Sırbistan Gradina sınır kapısında gümrük memurları, polisle işbirliği içinde, bir bavulun içinde 230.000 Euro’luk bir kaçakçılık girişimini keşfetti ve engelledi.

Olay, Gradina sınır kapısı çıkışında, Macaristan’dan Türkiye’ye gitmekte olan bir Türk nakliye firmasına ait bir kamyonun detaylı kontrol için ayrılmasıyla ortaya çıktı. Gümrük İdaresi Kamyonun kabininde yapılan incelemede gümrük memurları, tırı kullanan Türk vatandaşının kişisel eşyalarının bulunduğunu söylediği sürücü yatağında bir bavul fark etti.

Gümrük İdaresi Ancak teftiş başlar başlamaz gümrük görevlileri bavulun ortasında sağlam bir bariyer hissetti ve kısa süre sonra bu sürücünün kaçırmaya çalıştığı parayı kartonla kapatmaya çalıştığı belirlendi. Gümrük İdaresi, sürücünün kendisine ait olduğunu belirttiği, çoğunlukla 200 Euro değerinde, kağıda sarılmış beş pakette paketlenmiş 230.000 Euro kadar bir miktar buldu.

Sırbistan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi, Organize Suçlar Savcılığı, kontrolün sonucu hakkında derhal bilgilendirilirken, para bu suç eyleminin daha fazla araştırılması için alıkonuldu.

carina.rs

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA