Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da korona kuralları sıkılaştırılıyor

Bavyera’da korona kuralları sıkılaştırılıyor

-

- Reklam -

Bavyera’da korona kuralları sıkılaştırılıyor

Bavyera Başbakanı Markus Söder, bugün hükümet ortakları ile yaptıkları toplantıda korona kurallarını sıkılaştırma kararı aldı. Bavyera’da tüm diskolar ve barlar önümüzdeki hafta tekrar kapatılacak. Tüm Noel pazarları iptal edildi.

Bavyera koalisyonu Noel pazarlarını kapatmanın yanı sıra gelecek hafta ortasından itibaren temasları yeniden sınırlandıracak. Aşısız kişiler için temas kısıtlamaları geçerli. İki haneden en fazla beş kişinin bir araya gelmesine izin veriliyor. On iki yaşın altındaki çocuklar ve aşılanmış olanlar dahil değil.

Önümüzdeki üç hafta boyunca tüm kulüpler, diskolar ve barlar kapanıyor, Noel pazarları olmayacak. Ayrıca sokağa çıkma yasağı olacak. Kültürel ve sportif etkinliklere yalnızca maksimum yüzde 25 seyirci doluluk oranı ve 2G-plus kuralı ile izin veriliyor. Okullar ve kreşler açık kalmalıdır. Ticaret, erişim kısıtlamalarından etkilenmiyor, ancak müşteriler için bir maksimum sınır olacak.

Bavyera’da yüksek insidanslı korona noktalarında sert korona önlemleri olacak. Yedi günlük vaka sayısı 1000’den fazla olan Bavyera korona noktalarında, kamusal yaşam geniş alanlarda kapatılacak: Restoranlar, spor ve kültürel tesisler kapanmak zorunda ve etkinlikler yasak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA