Ana Sayfa Bavyera Söder, Almanya'da bir korona dramı ile karşı karşıyayız

Söder, Almanya’da bir korona dramı ile karşı karşıyayız

-

- Reklam -

Söder, Almanya’da bir korona dramı ile karşı karşıyayız

Bavyera Başbakanı Markus Söder, federal ve eyalet hükümetleri tarafından yapılan korona zirvesinin ardından Özgür Devlet’teki kısıtlamaların önemli ölçüde sıkılaştırıldığını duyurdu. Bavyera derhal tepki gösterecek ve eski yasa ve yeni Enfeksiyondan Korunma Yasası uyarınca mümkün olan her şeyi değerlendirecek, dedi.

Söder, “Önümüzdeki birkaç hafta acımasız olacak ve savaş sonrası dönemin en büyük felaketinin eşiğindeyiz” dedi. Söder, “Öyleyse şimdi acil durum frenini çekmeli ve dümeni tam güçle çevirmeliyiz” dedi.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, Özgür Devlet’te aşılanmamış insanlar için ciddi kesintiler olduğunu duyurdu. Söder Perşembe akşamı Münih’te yaptığı açıklamada, bunun bu Cuma günü koalisyonda tartışılıp karara bağlanması gerektiğini söyledi. Söder, “Tabii ki aşısız insanlar için fiili bir kilitlenme” dedi.

Bavyera’da Başbakan Söder, ”Aşısız kişiler için temas kısıtlamalarından etkinlikler için sınırlamalara ve “belirli alanların iptaline” kadar uzanacak” dedi. Söder, “Alınan tüm kararlar, önümüzdeki üç hafta içinde yeni enfeksiyonların hızını “düşürmeye” hizmet etmelidir. Federal Enfeksiyondan Korunma Yasası’nın yeni versiyonuna göre, eyalet parlamentoları eğlence, kültür veya spor sektörlerindeki kısıtlamalara karar verebilecek” diye konuştu.

Söder: Aralık zor bir ay olacak

Söder, Bavyera’da sıkılaştırılan önlemlerle aşılananların “anayasal haklarının” korunması gerektiğini vurguladı. “Bavyera’da okulların kapatılmasıyla genel bir karantina olmayacak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA