Ana Sayfa Almanya Almanya'da Covid-19’a karşı aşılanmamış kişilere kısıtlamalar getirildi

Almanya’da Covid-19’a karşı aşılanmamış kişilere kısıtlamalar getirildi

-

- Reklam -

Almanya’da Covid-19’a karşı aşılanmamış kişilere kısıtlamalar getirildi

Federal ve eyalet hükümetlerinin başbakanları aşılanmamış insanlar için ülke çapında geniş kapsamlı kısıtlamalar kararlaştırdı. Başbakan Angela Merkel’in (CDU) Başbakanlık Konferansı’ndan sonra yaptığı açıklamada, ‘Durum çok ciddi’ dedi,

Geritilen kısıtlamalara göre okullarda genel bir maske zorunluluğu getirilecek; Yedi günlük insidansı 350 veya daha fazla olan bölgelerde kulüpler ve diskolar kapatılacak. Aşılananlarla iyileşenler arasındaki temaslar azaltılacak.

Merkel, eyaletler tarafından alınan önlemlerin asgari standartlar olduğunu ve eyaletlerin de bunları sıkılaştırabileceğini söyledi. İzin verilen kişi sayısı hemen hemen her yerde önemli ölçüde azaltılıyor Ulusal spor, kültür ve benzeri büyük ölçekli etkinliklerin seyirci sayısında da önemli bir azalma var. Gelecekte, alanın maksimum yüzde 30 ila 50’si kullanılabilir. Ancak, içeride maksimum 5.000 ziyaretçi ve dışarıda maksimum 15.000 ziyaretçi olabilir. Şimdilik, bazı durumlarda geçen hafta sonu olduğu gibi, artık tam futbol stadyumları olmayacak. Karara göre, aşısız ve açık kişilerin katıldığı kamusal veya özel alanlardaki özel toplantılar, kişinin kendi hane halkı ile ve başka bir haneden en fazla iki kişi ile sınırlı olacak. 14 yaşına kadar olan çocuklar bundan muaftır.

Yeni Yıl arifesinde havai fişek atmak da pandemi nedeniyle bu yıl yasaklanacak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA