Ana Sayfa Bavyera Münih Türk Dernekler Birliği (MTDB) 20. Toplantısını DİTİM Münih Merkez Camii toplantı...

Münih Türk Dernekler Birliği (MTDB) 20. Toplantısını DİTİM Münih Merkez Camii toplantı salonunda gerçekleştirdi

-

- Reklam -

Münih Türk Dernekler Birliği (MTDB) 20. Toplantısını DİTİM Münih Merkez Camii toplantı salonunda gerçekleştirdi

T.C. Münih Başkonsolosu Sn. Mehmet Günay ve T.C. Münih Eğitim Ateşesi Sn. Prof. Dr. Mustafa Çakır ile Münih Türk STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantının süpriz konukları Adıyaman Belediye Başkanı Sn. Dr. Süleyman Kılınç ve Adıyaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sn. Ahmet Günaydın oldu.

“Engeli olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Kazandırılması” (Integration of People with Disabilities through Learning) konulu Erasmus Plus KA-2 Stratejik Ortaklık projesi kapsamında Münih’te bulunan Adıyaman Belediye Başkanı
Sn. Dr. Süleyman Kılınç ve
Adıyaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sn. Ahmet Günaydın, toplantıya misafir olarak katılıp, proje hakkında bilgiler verdi.

MTDB’nin 2021 yılı faaliyetleri, STK’larımızın pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlar, Münih Yabancılar Meclisinden güncel haberler, Türkiye’den Almanya’ya iş gücü göçünün 60. yıldönümü ve bunun çerçevesinde yapılan etkinliklerin ele alındığı toplantıda, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin yeni hükümeti ve hükümet programı hakkında yapılan sunum ve istişarelerden sonra 2022 yılında yapılması planlanan çalışmalara kısa bir perspektif bakış ile toplantı sona erdi.

Pandemi sürecinde uzun süre bir araya gelememenin üzüntüsünü ve sıkıntısını dile getiren yöneticiler, kısıtlamalarla da olsa tekrar görüşebilmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya büyük ilgi gösteren katılımcalar toplantı sonu daha uzun süre sohbet ve istişare etme fırsatı buldu.

Erkan Yüksel

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA