Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da korona kısıtlamaları sıkılaştırıldı

Bavyera’da korona kısıtlamaları sıkılaştırıldı

-

- Reklam -

Bavyera’da korona kısıtlamaları sıkılaştırıldı

28 Aralık’tan itibaren yüksek bulaşıcılığı olan yeni koronavirüs variyantı Omikrondan korunmak maksadıyla sosyal yaşamı etkileyecek yeni kısıtlamalar yürürlüğe girecek.

Federal ve eyalet hükümetlerinin anlaşmaları üzerine ülke genelinde geçerli olan kısıtlamalar bu defa aşılıların ve iyileşmişlerin de özgürlük alanlarını daraltılacak. Buna göre, aşılı olanlar ve iyileşmişler en fazla 10 kişi ile bir araya gelebilecek, grupta bir kişinin bile aşılı veya iyileşmiş olmaması halinde bir hane halkı başka bir haneden en fazla iki kişi ile buluşabilecek.

14 yaşından küçük çocuklar bu sayıya dahil edilmeyecek. Buluşmalardaki 10 kişi ile sınır kuralı dışarısı için de geçerli olacak. Bu durumdan istisna tutulan gastronomilerde ise – içeride ya da dışarıda – yemek ya da içmek için daha fazla kişi bir araya gelebilecek. Gastronomiler yılbaşı gecesi istisnai olarak saat 22’den sonra da açık olabilecek. Kamusal alanlarda kutlamalar ve alkol tüketimi de yasak olacak.

Hangi meydan ya da sokakların bu kapsamda olacağını belediyeler karar verecek. 31 Aralık saat 15 ile 1 Ocak saat 9 arası 10 kişiden fazla kişi dışarıda tesadüf de olsa aynı yerde bulunsa hemen dağılmaları gerekecek. İbadethanelerde 3G Kuralının kontrolü yapılmazsa 1,5 metrelik mesafe koymaları zorunlu olacak, 3G Kuralının kontrol edilmesi halinde ise mesafe zorunlu olmayacak. Oturulan yerlerde 1,5 metrelik mesafe olması halinde maskeler indirilebilecek.

Regensburg Haber / RH

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA