Ana Sayfa Bavyera THY, Nürnberg Havaalanından en çok uçan ikinci havayolları oldu

THY, Nürnberg Havaalanından en çok uçan ikinci havayolları oldu

-

- Reklam -

THY, Nürnberg Havaalanından en çok uçan ikinci havayolları oldu

En Çok yolcusu olan Corendon birinci, THY ise ikinci oldu. Birçok kez, Almanya’nın en iyi havaaalanı seçilen Nürnberg Albrecht Dürer Havaalanı, 2021 yılında yaklaşık 1,1 milyon yolcu ile Nürnberg Havalimanı, yolcu hacmini bir önceki yıla göre yüzde 16 artırmayı başardı.

Genel olarak, 2019’un kriz öncesi hacminin yaklaşık dörtte biri, pandemilerin damgasını vurduğu ikinci yılda elde edildi. “Seyahat etme arzusu yeniden büyüyor. 2022 yılı için Corona durumuna bağlı olarak yolcu sayısında ciddi bir toparlanma bekleniyor. Albrecht Dürer Havalimanı Nürnberg bu nedenle, çoğu Alman havalimanına kıyasla düşük bir yolcu sonucuyla ikinci yılında. En çok yolcusu olan havayolları birinci sırada Corendon Havayolları, ikinci ve üçüncü sırada Ryanair ve Türk Hava Yolları yer aldı. KLM, transfer trafiğindeki frekansların çoğunu sundu ve pandemi ile ilgili bir kesinti olmadan uçtu.

2020/21 kış karantinasında yıla zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra, yaz aylarında trafik ve talep gözle görülür şekilde iyileşti. En önemli merkezler, tatil ve şehir destinasyonları dahil olmak üzere, yüksek sezonda tekrar durmadan 40’a kadar destinasyona ulaşılabilir. COVID-19 virüsünün yeni varyantlarının ortaya çıkmasıyla birlikte, uçuşlara olan talep son zamanlarda tekrar azaldı ve çoğu hava yolu tekliflerini tekrar düşürdü, böylece 2021/22 kışındaki trafik gelişimi beklentilerin altına düştü.Umutlar şimdi 2022 yazına yöneliyor: Nürnberg Havalimanı, rota teklifinin çoğu halihazırda rezerve edilebilir olan 60’tan fazla varış noktasını kapsayacağını varsayıyor.

Sadece Ryanair, Mart ayının sonundan itibaren iki konuşlu uçakla 27 noktaya uçacak. Corendon Airlines ayrıca iki konuşlu uçak ve 23 varış noktası ile takip ediyor. Toplamda 20’den fazla havayolu düzenli olarak Nürnberg Havalimanı’na uçmaktadır.Hava taşımacılığı işi, acilen ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme ve ekipman da dahil olmak üzere çok daha dinamik olduğunu kanıtladı. 7.935 ton uçuşla, değer bir önceki yılın yüzde 15 üzerinde ve hatta 2019’un Corona öncesi değerinin üzerindeydi.Önceki yıllarda olduğu gibi, ekonomik sonuçlar muhtemelen Nisan sonu / Mayıs başında yapılacak olan yıllık basın toplantısına kadar açıklanmayacak.

Haber: Taner TÜZÜN – NÜRNBERG

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...