Ana Sayfa Bavyera Bavyera başbakanı Markus Söder, karışık ızgara yemekten vazgeçmiyor

Bavyera başbakanı Markus Söder, karışık ızgara yemekten vazgeçmiyor

-

- Reklam -

Bavyera başbakanı Markus Söder, karışık ızgara yemekten vazgeçmiyor

Söder, sosyal medya hesabında, Mevlana lokantası için en sevdiğim Türk Lokantası diye yazdı. Söder’in paylaşımını binlerce kişi beğendi ve yorum yaptı.

Almanya’nın Bavyera CSU’lu Başbakanı Markus Söder, pandemiye rağmen, siyasete atılmadan önceki gittiği, Nürnberg Mevlana Lokantasından vazgeçmiyor. Uzun yıllardır Karışık Izgara yemeğe doymayan Söder, geçtiğimiz gün yine lokantaya gelip, yemeğini yedikten sonra, sosyal medya hesabından karışık ızgara tabağının resmini koyarak, altına Nürnberg’de en sevdiğim Türk Lokantası diye yazdı. Paylaşımı binlerce beğeni ve yorum topladı.

GELEMEDİĞİ ZAMANLAR SİPARİŞ VERİYOR

Lokantanın sahibi Ahmet Can, Markus Söder’in Lokantaya gelemediği zamanlar, sipariş verdiğini ve şoförlerinin bu siparişi özel kap içinde kendisine ulaştırdığını söyledi. Yemek sonrası, demli Türk çayı içtiğini sözlerine ekleyen Can, “ Başbakanımızın Türk yemeklerine ilgisini uzun yıllardır biliyoruz. Paylaşımı ile Türk mutfağının tanıtımını üstlenmiş oldu. Göçün 60. yılında, Anadolulun nefis yemekleri, bizzat Bir Alman siyasetçi tarafından kamu oyuna duyuruldu “ şeklinde konuştu

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA