Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da COVID-19 ile mücadelede gevşeme kararı alındı

Bavyera’da COVID-19 ile mücadelede gevşeme kararı alındı

-

- Reklam -

Bavyera Başbakanı Markus Söder, başkanlığında düzenlenen kabine toplantısında COVID-19 ile mücadelede gevşeme kararı alındı.

15. Bavyera Enfeksiyondan Korunma Önlemleri Yönetmeliği (15. BayIfSMV), 17 Şubat 2022 Perşembe günü yürürlüğe girecek şekilde değişen enfeksiyon durumuna göre aşağıdaki noktalarda güncellenecek.

1 Aşı yaptıranlar ve iyileşenler (önceden en fazla 10 kişi) için özel alanda var olan temas kısıtlamaları kaldırılacak. Aşılanmamış kişiler için temas kısıtlamaları değişmeden kalıyor.

2G plus 2G olacak. Gelecekte, bu nedenle 2G koşulları altında aşağıdakiler açık olacaktır:

• Seyirciler için spor ve kültür (tiyatrolar, operalar, konser salonları, sahneler, sinemalar ile) • özel olmayan tesislerde halka açık ve özel etkinlikler • Ticaret fuarları, konferanslar, kongreler • Bavyera devlet sarayları, bahçeler ve göllerin iç mekan yönetimine ait nesneler • Dinlenme tesisleri (kapalı odalarda rehberli turlar, gösteri mağaraları ve ziyaretçi madenleri, kapalı oyun alanları, eğlence salonları ve bankalar, bahis mağazaları dahil).

Özellikle kültürel ve sportif etkinlikler (örneğin Bundesliga maçları) için maksimum seyirci sayısı 25.000 kişiye (önceden 15.000) yükseltilecektir. Aksi takdirde, geçerli kapasite limitleri (kültür sektöründe %50, %75) değişmeden kalacak. FFP2 maske gereksinimi uygulanmaya devam ediyor.

Aşağıdaki alanlara gelecekte 3G koşulları altında erişilebilir olacaktır:

• kendi aktif fiziksel aktiviteniz (pratik spor eğitimi dahil) • üniversiteler, mesleki eğitim, ile eğitim sektörü ve ileri eğitim, ders dışı eğitim ve müzik okulları • Kütüphaneler ve arşivler • Müzeler, sergiler • Spor salonları, solaryumlar • amatör topluluklara kendi aktif katılımı (örneğin rüzgar orkestrası, amatör drama)

Ticaret, hizmet ve zanaat işletmeleri için, müşteri sayısının 10 m2 mağaza alanı başına bir müşteriyle ilgili önceki sınırlaması artık geçerli değildir. FFP2 maske gereksinimi devam edecek.

Hayvanat ve botanik bahçeleri, anıtlar, eğlence parkları, gezi tekneleri için tarifeli seferler ve rehberli turlar dışındaki açık hava kapasite limitleri kaldırıldı.

Okulda düzenli olarak negatif test yapan reşit olmayan öğrenciler, gelecekte genellikle aşı olmadan bile 2G’nin tüm alanlarına erişebilecekler.

İletişim bilgilerini kaydetme zorunluluğu, daha önce yalnızca daha büyük spor ve kültürel etkinlikler için kişiselleştirilmiş bilet satma zorunluluğu gibi artık geçerli değildir.

Yönetmeliğin geçerlilik süresi,19 Mart 2022’ye kadar uzatılacak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA