Ana Sayfa Kültür Sanat Nürnberg Perihan Savaş’ı bekliyor

Nürnberg Perihan Savaş’ı bekliyor

-

- Reklam -

Nürnberg Perihan Savaş’ı bekliyor. Ünlü sanatçı 19 Mart akşamı onur ödülü alacak.

Merakla beklenen 26’ıncı Nürrnberg Türkiye-Almanya Film Festivaline günler kala, heyecan artarken, Nürnberg’liler sadece beyaz perdede gördükleri ünlü oyuncu Perihan Savaş’ı karşılarında görebilmenin sevincini yaşıyor.Onur ödülüne layık görülen Perihan Savaş, 19 Mart akşamı festivalin son günü, ödülünü alacak.

OYUNCULUK SANATI ZİRVEDE

Bilindiği gibi ,Perihan Savaş oyunculuk sanatıyla çok çeşitli karekterleri müthiş bir başarıyla oynamış, bir Anadolu köyünde yaşayandan şehirde çalışanlara, kendine son derece güvenen bir kadına kadar çok çeşitli kadın karakterlerini oyunculuk yeteneği ve anlayışıyla zekice canlandırmıştır.

HER ZAMAN ROL MODELİ OLDU

Savaş’ın üstlendiği rollerle özdeşlik kuran kadınlar, toplumsal mücadeleleri için cesaret almışlardır. Kadınların özgürleşmesinin sancılı bir süreçten geçtiği Türkiye toplumlarının geniş kesimlerine Savaş her zaman rol modeli oldu. Perihan Savaş‘a, 1970’lerden günümüze Türk sinemasındaki performansıyla Türkiye sineması oyunculuğunu uluslararası platforma taşıması nedeniyle ve toplum içerisinde kadın mücadelesinde öncü rol modeli için Türkiye Almanya Film Festivali onur ödülü verilecek .

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA