Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da korona virüs kısıtlamalarının Pazar gününden itibaren kapsamlı bir şekilde gevşetilmesi kararı...

Bavyera’da korona virüs kısıtlamalarının Pazar gününden itibaren kapsamlı bir şekilde gevşetilmesi kararı alındı

-

- Reklam -

Bavyera’da korona virüs kısıtlamalarının Pazar gününden itibaren kapsamlı bir şekilde gevşetilmesi kararı alındı. Bavyera kabinesi korona önlemlerinin 3 Nisan’dan itibaren nasıl devam edeceğini belirledi. Federal yasa nedeniyle 2G veya 3G gibi çoğu kısıtlama artık geçerli olmayacak. Maske sadece belli bölgelerde zorunlu.

3 Nisan 2022’de (Pazar) yürürlüğe girecek olan ve 30 Nisan 2022’ye kadar geçerli olacak. Genel koruyucu ve hijyen önlemleri tavsiye edilmeye devam etmektedir. Bunlar, özellikle minimum mesafeyi korumayı, kapalı alanlarda tıbbi yüz maskeleri takmayı ve gönüllü hijyen konseptlerini (özellikle ziyaretçi yönetimi, dezenfeksiyon) içerir.

Okullarda, halka açık kapalı alanlarda ve perakende satışta maske takma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Maske takmak tavsiye ediliyor. FFP2 maskeleri, yerel ve uzun mesafeli taşımacılıkta ve tıbbi uygulamalar ve klinikler gibi savunmasız insan gruplarının bulunduğu tesislerde hala zorunludur.

Hassas insan gruplarına bakan tesislerde FFP2 maskeleri hala zorunludur. Buna tıbbi uygulamalar, hastaneler, ayakta ameliyathaneler, hastanelerle karşılaştırılabilir bakım sağlayan önleme ve rehabilitasyon tesisleri, diyaliz tesisleri, gündüz klinikleri, kurtarma hizmetleri, ayakta hasta bakım hizmetleri, tam ve yarı yatılı bakım tesisleri ve engelliler için tesisler dahildir, evsizler ve mülteciler konaklama. Aynı durum yerel toplu taşıma için de geçerlidir.

Okullarda ve kreşlerde testler düzenli olarak ve eskisi gibi yapılmaya devam edilecektir. Paskalya tatilinden sonraki süre için Bakanlar Kurulu karar verecek. Birinci sınıf veya grupta enfeksiyon vakalarında, hala artan bir test ihtiyacı vardır.

Ziyaretçiler ve çalışanlar, hastaneler, huzurevleri ve huzurevleri gibi hassas tesislere erişmek için günlük hızlı bir teste ihtiyaç duyuluyor.

İşçilerden aşılanmış veya iyileşmişse haftada iki test, aşılanmamış veya iyileşmemişse günlük test yaptırmaya devam etmeleri istenecektir. Aynısı, ziyaretçiler ve aşılanmamış veya iyileşmiş çalışanlar için hapishaneler için de geçerlidir.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA