Ana Sayfa Almanya Brudermüller, “Rusya’nın gazı kesmesi veya olası boykot durumunda büyük felaket olur”

Brudermüller, “Rusya’nın gazı kesmesi veya olası boykot durumunda büyük felaket olur”

-

- Reklam -

Ukrayna savaşı nedeniyle Almanya’nın önde gelen sanayi kuruluşları büyük endişe yaşıyor. Rusya’dan gaz ve petrol gelmemesi durumunda Almanya ekonomisinin çok büyük zarar göreceğini söyleyen Alman Sanayi devi BASF’in Yönetim Kurulu Başkanı Martin Brudermüller, “Rusya’nın gazı kesmesi veya olası boykot durumunda büyük felaket olur” dedi.

KONUYLA ilgili Frankfurter Allgemeinen gazetesine konuşan Brudermüller, uzun süreli gaz kesintisinin İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük ekonomik krize neden olacağını vurgulayarak, küçük ve orta ölçekli birçok şirketin batma noktasına geleceğine dikkat çekti. Boykot çağrıları yapanların durumun ehemmiyetini tam kavrayamadıklarını belirten Brudermüller, “Uzun yıllar sonucu oluşturduğumuz ekonomi sistemini yıkmayı mı istiyoruz? Böyle bir deneme çok büyük sorumsuzluk olur” dedi.

RUSYA’DAN ÇOK ALMANYA’YA ZARAR VERECEK
Federal hükümetin bayındırlık ve enerji danışmanlarından Lamia Messari-Becker de, Rus gazının kesilmesinin uzun süre düzeltilemeyecek sonuçlar doğuracağını belirterek, ekonomide olumsuz domino etkisi yapacağı uyarısında bulundu. Siemens Enerji Başkanı Christian Bruch ise kısa süreli bir boykotun bile Rusya’dan çok Almanya’ya zarar vereceğini belirterek, “Bazı branşlar için gaz hayati önem taşıyor. Örneğin cam endüstrisindeki çalışma sistemlerinin soğuması durumunda artık çok geç kalınmıştır” dedi. Almanya’nın en büyük cam üreticilerinden Wiegand’ın sahibi Nikolaus Wiegand ise en kötü senaryolara karşı hazırlık yaptıklarını belirterek, milyonluk zarardan kurtulmak için gaz enerjisiyle yüksek ısıda tutulan fabrikalardaki eritme tankları kontrollü şekilde devre dışına bırakmak üzere uğraş verdiklerini söyledi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA