Ana Sayfa Bavyera MÜSİAD Münih'ten iftar yemeği

MÜSİAD Münih’ten iftar yemeği

-

- Reklam -

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Münih Şubesi, Nymphenburg Sarayı’nda geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı’nın katılımıyla düzenlenen iftar programına MÜSİAD Münih Şubesi Başkanı Nebi Alp ve yönetim kurulu ev sahipliği yaptı.

Programda, Türk iş insanları ve Türk toplumunun önde gelen simaları bir araya geldi

Nymphenburg Sarayı’nda düzenlenen iftar programına, T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, T.C. Münih Başkonsolosluğu Din İşleri Ataşesi Sıddık Yılmaz, T.C. Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ali Bayraktar, DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal, Münih FOM Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kemal Orak, UİD Bölge Başkanı Mehmed Mert, DİTİB Bölge Müdürü Aykan İnan, DİTİB Mehmet Akif Cami Başkanı Şenol Mert, Rosenheim bölgesinden iş adamı Öztürk Süt, KOM-PASS Münih aile ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı ve Münih Göçmen Meclisi üyesi Ender Beyhan, Nilgün Stauch, FDP Hür Demokratlar partisi yukarı Bavyera bölgesi yönetim kurulu üyesi, FDP Hür Demokratlar Partisi yukarı Bavyera göç ve entegrasyon komite Başkanı, Mahmut Türker, FDP Bogenhausen yönetim kurulu üyesi, Avrupa Uygur Toplum Başkanı Asgar Can ve Almanya’nın çeşitli bölgelerinden Türk sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, bazı bürokratlar ve Alman davetliler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra dualar edildi.

MÜSİAD Münih Şubesi Başkanı Nebi Alp, Ramazan ayının önemine vurgu yaptığı konuşmasında, Türk vatandaşlarını bir araya getirmeyi artık bir geleneğe dönüştürdüklerine işaret ederek, tüm misafirlerin Ramazan ayını kutladı. Alp, ”Bugüne kadar geleneksel hale getirdiğimiz iftar programını hep birlikte icra ediyoruz. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, insanların pandemi sebebiyle birlik beraberlikten uzak kaldıklarını ifade ederek, “Bu sıcak ortam, özlenmiş bir ortamdı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Umarız bir daha böyle bir pandemi süreci yaşanmaz” diye konuştu.

“Türkiye’yi aydınlık bir gelecek bekliyor”

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD olarak Türkiye’yi ulusal ve global ölçekte her sektörde büyütecek işbirlikleri geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, 60 bin firma ve 1 milyon 800 bin kişiye istihdam sağlayan ekonomik büyüklükle Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağladıklarını söyledi. Mahmut Asmalı, “Türkiye, Dünya’nın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma hedefine adım adım yaklaşıyor. Ülkemiz salgınla mücadelede doğru eylem planları uygulayarak öne çıktı. İstihdamın pandemi öncesi Mart 2020’de 26,5 milyon seviyesindeyken 30 milyona çıktığını söylüyoruz. Dolayısıyla 3,5 milyonluk istihdam artışı oldu. Türkiye ekonomisi, 2 yıl içinde Kovid-19’un tahribatını yok etmeyi başarmış, pandemi öncesinin üzerine yükselmiştir. Türkiye Allah’ın izniyle salgın döneminde ekonomisini en hızlı toparlayan G20 ülkelerinden biri oldu. Türkiye’yi üretim odaklı sektörleri, teknolojik atılımları, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, büyük veri, sanal gerçeklik gibi ileri teknolojiyi merkeze alan sanayici, yatırımcıyla çok daha ferah, aydınlık bir gelecek bekliyor “ diye konuştu.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA