Ana Sayfa Bavyera Münih Mehmet Akif Camii'nde ahde vefa iftarı

Münih Mehmet Akif Camii’nde ahde vefa iftarı

-

- Reklam -

Münih Mehmet Akif Camii’nde ahde vefa iftar programı düzenlendi.

Münih DİTİB Mehmet Akif Cami Başkanı Şenol Mert ve yönetimi tarafından düzenlenen İftar programına T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, T.C. Münih Başkonsolosluğu Din İşleri Ataşesi Sıddık Yılmaz, T.C. Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ali Bayraktar, DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal, Münih FOM Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kemal Orak ve STK Başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldılar.

Münih DİTİB Mehmet Akif Cami Başkanı Şenol Mert, iftar öncesi yaptığı konuşmada, programda emeği geçenlere teşekkür etti. Mert, “Bu güzel iftar programında çocuklarımızla gençlerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hayırseverlerimizin birçok konudaki hizmetleri ve gayretlerinin yanı sıra milletimizin kendi arasındaki dayanışması, kaynaşması bizleri mutlu ediyor. Tam olarak aile içi bir dayanışmayı görüyoruz. Bu da giderek tüm ülkemizi ve uluslararası bir dayanışmaya dönüşüyor. Bu vesileyle sivil toplum kuruluşlarımıza ve hayır sever iş insanlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, T.C. Münih Başkonsolosluğu Din İşleri Ataşesi Sıddık Yılmaz, T.C. Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ali Bayraktar ve DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Recep Bal ve DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Bölge Müdürü Aykan İnan’ın elinden Özgür Kırdar, İbrahim Çelik, İsmet Polat, Hayri Babacan, İbrahim Yazar, Hacı Suzan Yılmaz, Prof. Dr.Kemal Orak, Ali Çavuşoğlu, Orhan Şöhmelioğlu, Sedat Taşçı, Adnan Bişgin, Eyüp Özkan, Avukat Gönül Kurt, Ferhat Özdemir, Ömer Eser, Hamza Hacıoğlu’na ahde vefa iftar programı’nda hayırseverlere plaket takdim edildi.