Ana Sayfa Bavyera Münih DİTİB Mehmet Akif Camii'nin düzenlediği Güneydoğu Anadolu bölgesi gezisi başladı

Münih DİTİB Mehmet Akif Camii’nin düzenlediği Güneydoğu Anadolu bölgesi gezisi başladı

-

- Reklam -

Münih DİTİB Mehmet Akif Cami Başkanı Şenol Mert ve yönetimi tarafından düzenlenen Güneydoğu Anadolu bölgesi gezisi Adana’da başladı. Türkiye’nin bir çok yerleri gezi kapsamında ziyaret edilecek.

Münih’ten yola çıkan 40 kişi, Güneydoğu Anadolu turunun ikinci gününde birçok değerli yerleri ziyaret etti. Adana Şehir merkezi, Ulu Camii, Saat Kulesi, Taş Köprü ve Sabancı Merkez Camii.Adana’dan Tarsus’a Hareket edildikten sonra Yedi uyurlar mağarası ( Eshab-ı Kehf) ve Tarsus Ulu Camii, Hz.Şit(as), Hz Lokman (as) ve Abbasi Halifesi Me’mun’un kabirleri ile Danyal(as)’ın kabri ziyaret edildi. Daha sonra Hatay’da, Habibi Neccar Camii, Ulu Camii ziyaret edilip Hatay çarşısın tarihi sokaklarında gezildi.

Güneydoğu Anadolu turunun 3. gününde ise Türkiye’nin en eski yerleşim yerleri arasında bulunan ve kalabalık nüfusu ile oldukça tarihi bir öneme sahip olan Gaziantep’te ziyaret edildi. Gaziantep’in tarihi ve kültürel yerleri, Kahramanlık Panaroma müzesi, Emine Göğüş Mutfak müzesi, Antep Zeugma Müzesi, Gaziantep şehir merkezinde, Bakırcılar Çarşısı, Almacılar Pazarı, Tahmis Kahvecisi, Tarihi Gümrük Han ve Zincirli Bedesten Çarşısında ziyaret edildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA