Ana Sayfa Bavyera Bavyera Parlamentosunda ''NSU'' terör örgütü için araştırma komisyonu kurulacak

Bavyera Parlamentosunda ”NSU” terör örgütü için araştırma komisyonu kurulacak

-

- Reklam -

Bavyera Parlamentosunda Arif Taşdelen (SPD) ile Cemal Bozoğlu (Yeşiller) inisiyatifiyle ”NSU” terör örgütü için 2. araştırma komisyonu kurulacak.

Bavyera Parlamentosunda (SPD) Milletvekili Arif Taşdelen ile (Yeşiller) Milletvekili Cemal Bozoğlu, Bavyera Güvenlik ve Adalet birimlerinin ”NSU” terör ağındaki cevaplanmamış rollerinin açığa kavuşturulması için (CSU) nun da desteğini alarak Meclis Araştırma Komisyonunun hayata geçirilmesi başvurusu yaptılar.

Yeşiller Partisi Meclis Adalet Komisyon Başkanı Toni Schuberl, ilk Araştırma Komisyonunun 2013 teki son değerlendirmesi sonrası cinayetlerin perde arkasıyla ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkmasıyla konunun kapanmadığını ve 2. Meclis Araştırma Komisyonu kurulması konusunda Parlamentodaki tüm demokratik parti gruplarının (SPD-Yeşiller-Bağımsızler-Hür Demokratlar) işbirliği içinde olduklarını vurguladı.

Bavyera Parlamentosunda (SPD) Sosyal Demokrat Parti Grup Başvekili Arif Taşdelen
NSU aşırı sağ terör örgütü eylemlerinden en fazla etkilenen Nürnberg ve Münih’teki kurbanların ailelerine konunun tam olarak açığa çıkarılması borcumuzdur derken, komisyonun çalışması sonu ortaya çıkarılacak sonucun ileriye dönük olarak ülke için en büyük tehdit aşırı sağla verimli mücadelede yardımcı olacağını belirtti.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA