Ana Sayfa Bavyera Nürnberg Döküm Fuarı’na 50 Türk Firması Katıldı

Nürnberg Döküm Fuarı’na 50 Türk Firması Katıldı

-

- Reklam -

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Alüminyum Döküm ve Kalıp Teknolojileri Fuarı (EUROGUSS 22) önceki gün açıldı. 50 Türk firmasının katıldığı fuar, 10 Haziran’da sona erecek.

FUARA katılan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Proje Sorumlusu Meltem Özcan, sektörün 2021 yılı ihracatının 9.5 milyar dolar olduğunu söyledi. Hidelsan Hidrolik&Pnömatik Ekipmanları Sanayi Ticaret Limited Şirketi Sahibi Salih Torbalı ise şu bilgileri verdi: “Fuara, ikinci kez katılıyoruz. Macaristan ve Romanya’ya ihracatımız var. Ben makine mühendisiyim. 40 yıldır bu işle meşgulüm. İmalatı yaparken üç şeye dikkat ediyoruz. Enerji tasarrufu, iş güvenliği ve iş verimliliği… Bir makine yaptığınızda bir insanı kopya çekmek gibi oluyor, fakat şekil değişikliği var. İnsanlarda iskelet var, makinelerde çelik var. İnsanda kalp ve kan dolaşımı var, makinelerde hidrolik var. İnsanlarda beyin var, makinelerde elektrik ve otomasyon var. Son dönemde bunu bir bütün olarak alıp en verimli şekilde müşteriye sunuyoruz.”

‘İHRACATIMIZ YÜZDE 90’
Çelikel, Alüminyum Döküm İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş satış bölümü uzmanı İrem Öğütcü de şunları söyledi: “Şirketimiz 1968 yılında dedem Osman Deniz tarafından kuruldu. Ben ailenin üçüncü kuşağıyım. 2016’dan beri bu fuara katılıyoruz. Şirketimiz, alüminyum yüksek basınçlı döküm yapmakta. İhracatımız yüzde 90’nı buluyor. Bu ihracatımız ağırlıklı olarak Avrupa ülkeleri oluyor.”

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA