Ana Sayfa Almanya G7, iklim, enerji ve açlıkla mücadelede işbirliğini arttıracak

G7, iklim, enerji ve açlıkla mücadelede işbirliğini arttıracak

-

- Reklam -

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, G7 liderlerinin iklim, enerji ve açlıkla mücadelede işbirliğini arttıracağını açıkladı.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer alan Garmisch-Partenkirchen kentinde bulunan Elmau Sarayı’nda devam eden G7 Zirvesi’ne bugün Hindistan, Endonezya, Senegal ve Güney Afrika devlet başkanları da katıldı. G7 dönem başkanı olan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, toplantı sonrası yaptığı açıklamada Rusya’ya yüklenerek, sınırların zorla değiştirilmesinin kabul edilemeyeceğini belirtip, Rusya tarafından sınırları ihlal edilen Ukrayna’ya destek veren ülkelere teşekkür etti. Dünyanın içinde bulunduğu sorunlarla mücadele edebilmek için G7 ülkeleri ile hem fikir olduklarını ifade eden Başbakan Scholz, “Bugün G7 ülkelerinin yanı sıra Hindistan, Endonezya, Senegal ve Güney Afrika devlet başkanları ile bir araya geldik” dedi.

Scholz, G7 liderlerinin karşılıklı anlayış içerisinde iklimin korunması, enerji arzı ve dünyadaki açlıkla mücadeleyi kolaylaştırmak için işbirliğinin arttırılması konusunda görüş birliğine vardığını ifade ederek, “G7 ülkeleri olarak bizleri bir araya getiren en önemli faktörün demokrasi ve insan haklarının üstünlüğüdür. Bu kriterlerle güven ve işbirliği içerisinde çalışarak sağlıklı kararlar vererek dünyanın olumlu yönde değişmesine katkı verebiliriz” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...