Ana Sayfa Bavyera Münih İnşaat ve Yapı Malzemeleri fuarına Türk çıkartması

Münih İnşaat ve Yapı Malzemeleri fuarına Türk çıkartması

-

- Reklam -

Türk fırmaların Münih İnşaat ve Yapı Malzemeleri fuarı çıkartması

Münih’te üç yılda bir düzenlenen Uluslararasın Bauma fuarındaki 3700 katılımcı arasında Türkiye ilk defa 225 iştirakçıyla Almanya ve İtalya’dan sonra üçüncü sırada yer alıyor.

644 Bin metrekare kapalı ve açık alanda stantlarıyla katılan Türk Makine imalat ve ihracatçıları 24-30 Ekim 2022 tarihlerı arasında Uluslararası konularıyla ilgili potansiyel alıcılarla buluşacak.

Fuar dolayısıyla Münih’e gelen Sanayi Ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede yaptığı konuşmada, büyük fedakarlıklarla katıldıkları Fuardaki Türk katılımcıları tebrik ederek teşekkür ederken iyi bağlantılar yapacakları umudunu belirtti ve 5 bin adım atarak ancak az bölümdeki her biri yetenekli dostları ziyaret edebildiğini söyledi.

Fuar dolayısıyla Münih’e Osmaniye Milletvekili (AKP) Mücahit Durmuşoğlu ile gelen Çanakkale Milletvekili Meclis Grup Başkanvekili (AKP) Bülent Turan’da, Fuara katılan inşaat ve madencilik alanlarında dünyanın ilklerinden Türk firmalarına katılımlarında dolayı teşekkür etti ve ihracatta yılda 226 milyar dolarlık ihracatla ekonominin motorlarından inşaat ve Makine imalat ve ihracat kapasitesinin konjonktür sorunların aşılmasıyla artacağına güvenini vurgulayarak fuarın bol kazançlar getirecek bağlantılara vesile olması dileğinde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde AKP Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye’nin tüm Avrupa’nın dörtte biri miktarındaki ihracatının yapıldığı Almanyada yaşayan 3 milyon vatandaşımızın Türkiye yolundaki davada parti gözetmeksizin önümüzdeki seçimlerde oy kullanmaları mesajı verdi. Türkiye Makina İmalatçılar Birliği Başkanı ve Fuardaki standının açılışı yapılan E-Mak Asfalt Makinaları Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gencer, fuara makinalarını büyük fedakarlıklarla getiren sanayici arkadaşlarına teşekkür ederek Türkiye’nin ithalatla ihracat arasındaki eksi makasın kapatılmasına yönelik çalışmalarında başarılar diledi. Fuarın ilk günündeki toplantı ,T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay ile Ticaret Ataşesi Ali Bayraktar ve Türkiyeden gelen çok sayıda önemli ve büyük inşaat firmaları temsilcilerini buluşmasını sağladı.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA