Ana Sayfa Bavyera Dünyaca ünlü Nürnberg Noel pazarında Antalya tanıtıldı. Kardeş Şehir Antalya standı dolup...

Dünyaca ünlü Nürnberg Noel pazarında Antalya tanıtıldı. Kardeş Şehir Antalya standı dolup taştı

-

Almanya’nın, Antalya kardeş şehir i olan Nürnberg’in dünyaca ünlü olan Noel Pazarı önceki gün ziyaretçilere kapısını açtı. Her yıl 2 milyonun üstünde ziyaretçisi olan Noel pazarında her yıl olduğu gibi Kardeş şehir Antalya’ standı da yer aldı. Standında açılışında, Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Stant sorumlusu İN-SAN derneği Başkanı Rıza Özlek, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, TİAD Başkanı Avukat Emre Hızlı, eski Belediye Meclis Üyesi Aynur Kır, İN-SAN Derneği yönetim kurulu üyesi Cihan Kente, Yönetimden Hediye Erdem, Türk toplumu Başkanı Bülent Bayraktar ile çok sayıda Türk ve Alman davetliler yer aldı. Açılışta konuşan Başkonsolos Serdar Deniz şöyle konuştu:

BAŞKONSOLOS SERDAR DENİZ: KARDEŞ ŞEHİR ANTALYA LAYIKI İLE TEMSİL EDİLİYOR

Geleneksel hale gelmiş Nürnberg şehir merkezinde, Belediye binasının hemen yamacında diğer şehirler meyanında, Antalya’nın da bir stant açması artık kurumsallaşmış bir gelenek. 25 yıl önce tesis edilen Antalya ile Nürnberg kardeş şehir ilişkilerinin daha sağlam ve güçlendirici bir etki yapacağı muhakkak. Geçtiğimiz yıllarda panda minin etkisi ile bu tür etkinliklerin yapılma imkanı bulunamamıştı. Ne mutlu bize ki, panda minin artık yavaş yavaş sonunu doğru yaklaştık. Bu gibi geleneğin tekrardan canlandırması hepimizi mutlu etti. Umarım bu etkinlikte kardeş şehir Antalya’nın tanıtımı layıkı ile tanıtılmaya devam eder Stand sorumlusu Rıza Özlek ise şunları söyledi:

İN-SAN DERNEĞİ BAŞKANI RIZA ÖZLEK: ANTALYAYI 25 YILDIR TANITIYORUZ

Bildiğiniz gibi bu yıl Antalya Nürnberg kardeş şehir antlaşmasının 25’inci yılı. Bizde 25 yıldır, Antalya belediyesi adına bu standı açmış oluyoruz. 672 yıllık bir geleneği sahip olan Nürnberg Noel pazarı, çevri ülkelerden gelene ziyaretçilerle dolup taşıyor. Bu nedenle Antalya tanıtımını büyük kitlelere duyurmuş oluyoruz. Biz 25 yıldır da, tek Türk standı biz oluyoruz..

STANTTA NELER VAR

Rıza Özlek, stantta bulunan eşyaları şöyle sıraladı: Türk motifli tekstil ürünleri, el işi ürünler, Türkiye yapımı seramik eşyalar, hamam takımı, klasikleşen baklava, su böreği, sigara böreği, Türk çayı ve salep.

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA