Ana Sayfa Bavyera Münih'teki görev süresi sona eren Başkonsolosa veda

Münih’teki görev süresi sona eren Başkonsolosa veda

-

- Reklam -

Münih’teki görevi Ekim ayı sonunda sona erecek T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Türk Medyasıyla Abant lokantasında düzenlenen toplantıda son bir kez biraraya geldi.

Başkonsolos Günay, toplumun gözü kulağı ve sesi olan Türk Medyası temsilcilerinin Başkonsoloslukla ilişkileri ve iletişime katkılarından ve davetten dolayı teşekkür etti. Dört yılı biraz aşan Münih’teki görevi sırasında, özellikle iki yıl corona sürecinde yaşanan kısıtlama ve yaşanan olumsuzluklara rağmen, Başkonsolosluk ekibi olarak vatandaşlara hizmetin sorunsuz olarak gerçekleştiğini söyleyen Günay, Münih’ten edindiği dostluklar ve odaklandığı öğrenci sorunlarının çözümüne bağlı olarak birebir ilişkide olduğu yaklaşık 2 bin genci unutamayacağı anılar olacağını vurguladı.

Türk Medyasının Münih’ten ayrılan Başkonsoloslar verdiği geleneksel veda toplantısına katılan Türkgücü Münih Spor Kulübü Başkanı Taşkın Akkay, futbol takımının oynadığı ve provokatif ve kasıtlı eylem sonucu hakem tarafından sona erdirilen maç sonrası güvenlik sorumlularının gereken yasal adımları attığını, Türkgücü takımı ve taraftarı seyircinin provakosyana karşı serinkanlı duruşunun olumlu değerlendirildiğini söylerken, amaçlarının ”Türkgücü olarak yaşamakta oldukları sorunları dile getirmek ve Türk toplumunun desteğini istemek” olduğunu vurguladı.

Haber: Orhan Tinengin

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA