Ana Sayfa Bavyera Fürth’de Frankanya & Anadolu sergisi açıldı

Fürth’de Frankanya & Anadolu sergisi açıldı

-

Sergi 28 Ocak tarihine kadar sürecek

ALMANYA’NIN Bavyera eyaletinde bulunan Fürth kentinde, Kültür lokal’de Frankonya & Anadolu Fotoğraf sergisi açıldı. Türkçeyi anadili gibi konuşan Transfers-Filmin kurucusu ve Film yapımcısı Jochen Menzel ile Türkiye kökenli Fotoğrafçı, Frankonya’yı memleketi gibi benimsemiş Cella Seven tarafından hayata geçirilen sergi büyük ilgi gördü. Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ile Bavyera Milletvekili Petra Guttenberger’de açılışta hazır bulundu. sanatçıların 20’şerden toplam 40 Fotoğrafı beğeniye sunuldu. Sergiye, Multi-enstrümantalist Metin Demirel (Yaylı tambur, Ney) açılışa eşlik etti.

Açılışı Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübü onursal Başkanı Gülseren Suzan Menzel yaparken, Jochen Menzel ile Cella Seven şunları söylediler. Yalnızlık paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz. Fotoğrafçı anı yakalıyor veya resim donuyor ve resimdeki hikâyenin devamı, anlamı bakış açımıza kayıyor. Bu sergide terk edilmişlik ve yalnızlık duygusuyla çevrili insanları anlatmak istiyoruz. Bu görünüm, yaşlarından, yaşadıklarından ve politik koşullardan kaynaklanıyor ya da fotoğrafları için anı seçen ve onlara sergiyle bir bağlam kazandıran fotoğrafçıdan kaynaklanıyor da olabilir.

SERGİNİN DEVAMI ŞÖYLE:
18 Ocak 2023 Çarşamba, 19:00 Resimlerle ilgili anlatım Fotoğraflar- neyin/kimlerin görüntüleri? Fotoğrafçı Cella Seven ve film yapımcısı Jochen Menzel ile görsel aşırı üretim zamanlarında görüntülerin ortaya çıkışı ve anlamı hakkında bir atölye konuşması.

28 Ocak 2023 Cumartesi, 18:00
Film ve söyleşi ile serginin kapanışı
“Eğer Aşkı seversen” – Yunus Emre
D 2021, 57 dk, Türkçe; Almanca altyazılı

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...