Ana Sayfa Bavyera Göçmen Kadınların ''Göç Hikayeleri''

Göçmen Kadınların ”Göç Hikayeleri”

-

Almanyanın Nürnberg kentinde, „ Göçmen Kadınlar Bayern „ kuruluşunun Nürnberg Loni Ubler Haus’da, ilk kez düzenlediği etkinlikte, farklı jenerasyonlardan kadınlar bir araya geldi.

Ebru Sarı ve Arzu Mumcu İlarslan’ın hazırladıkları bu etkinlikte, çocukken göç etmiş kadınların hikayelerinden, yeni göç etmiş kadınların hikayelerine uzanan geniş bir zamanda yolculuk yapıldı. Göç nedir slaytı büyük ilgi gördü. Etkinlikte Nürnberg Eğitim Ataşesi Dr. Mune Savaş’da hazır bulundu.

ETKİNLİKLER YAPILACAK
Gecede, GK Bayern olarak ücretsiz yapılacak etkinlikler sıralandı. Çocuklar için Türkçe-Almanca Masal okuma, Almanca Drama Atölyesi , Belgesel film gösterimi ve söyleşisi, Arbeitsagentur bilgilendirme semineri , Online okul seçimi ve sosyal haklarla ilgili seminerler , Hareket Atölyesi , Kitap Klubü, Ücretsiz Almanca kursu ve Workshop ların da olacağı etkinliklerle ilgili detaylar sosyal medya hesaplardan duyurulacak.

KATKI SAĞLADILAR
Misafir konuşmacılardan Kuzey Bavyera Türk- Alman Kadınlar Kulübü Onursal Başkanı Gülseren Suzan Menzel, Aysel Aydın ve Eylem Balaban büyük katkı sağladı. Gecenin sonunda , harika bir müzik ziyafeti sunan Eylem Balaban ve Onur Serindağ a da canlı performansları ile herkesi büyüledi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...