Ana Sayfa Bavyera Nürnberg’in doğu bölgesinin SPD’ den milletvekili adayı Aynur Kır bölgesinin seçimkampanyasını başlattı

Nürnberg’in doğu bölgesinin SPD’ den milletvekili adayı Aynur Kır bölgesinin seçim
kampanyasını başlattı

-

Geçen Cuma günü seçim bölgesinin Zabo semtinde yeni yıl resepsiyonuna katılan Aynur Kır, Nürnberg’in güney bölgesinin adayı Claudia Arabackyj ile katılımcılara kendilerini ve seçim programlarını tanıtarak, katılımcıların sorularını cevapladı. Yoğun bir ilgiyle karşılaşan Aynur Kır, özellikle pandemiden sonra insanların sağlık konusuna çok önem verdiğine değinen Aynur Kır, hastanelerde personel eksikliğine de değinerek, yabancı ülkelerden gelen sağlık personelinin diploma denkleştirme işlemlerinin hızlandırılması gerektiğine değindi. Özellikle Bavyera eyaletinde bürokrasi işlemleri bu alanda oldukça yavaş işliyor diyen Kır, gelen personele konaklama imkanının da sağlanması gerektiğini sözlerine ekledi. Konuşmasında öğretmen açığına ve eğitimdeki pürüzlere de değinen milletvekili adayı Kır, öğretmenlik mesleğini gençlerimize tekrar sevdirmeliyiz, ilk ve orta okul öğretmenleri de emeklerinin karşılığını maddi olarakta alabilmeli, bu diğer eyaletlerde uygulanmaktadır. Bavyera da olmalı. Okullarımızda genellikle büyük sınıflar ve öğretmen açığı var, bu da eğitimi negatif yönde etkilemekte. Sözlerine ‘daha çok öğretmene ihtiyacımız var’ diyerek devam eden Kır, okullarda sosyal pedagog  ve psikologların da olması gerektiğini savundu.

Parti arkadaşı ve fraksiyon ikinci başkanı Nürnberg güney bölgesi milletvekili adayı Claudia Arabackyj de konuşmasında ‘ çok uzun süredir Belediye Meclisi üyesiyim ve bu görevimi severek yapıyorum ve kamuya eyalet bütçesinden daha fazla maddi imkan sağlanmasını savunanlardanım’ dedi. O da eğitimi kampanyasında ön plana alacağını söyledi.

Max Bär ve Uli Blaschke‘nin (SPD Zabo) yönetiminde gerçekleştirilen yeni yıl resepsiyonuna 100 e yakın misafir katıldı. Bezirk adayı Arne Engelhardt’ta konuşmacılar arasındaydı. Eski bakan Renate Schmidt katılımını rahatsızlığından dolayı son anda iptal etti. Arif Taşdelen’in selamları iletildi. Sendikacı Esin Çıtlak’ta katılımcılar arasındaydı ve programı çok beğendiğini belirtti. Programın yemeğinin sponsorluğunu Hilde’s Backwut’un sahibi Johannes Schwarz üstlendi. Katılımcıların bağışları kadın acil yardım hattına iletileceği bildirildi.- Aynur Kır seçim kampanyasını sürdürürken Mayıs ayında tekrar Nürnberg Belediye Meclisi’ne girecek.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...