Ana Sayfa Bavyera Türkiye'ye yardım uçuşu

Türkiye’ye yardım uçuşu

-

- Reklam -

Nürnberg Havalimanı depremzedelere yönelik yardımı destekliyor. Türkiye’nin güneydoğusundaki bölgelerde ve Suriye’nin şiddetli depremlerin vurduğu bölgelerindeki insanlar acil yardıma ihtiyaç duyuyor. Nürnberg metropol bölgesindeki Türk toplulukları bu nedenle ayni bağışlar için toplama noktaları oluşturdular ve bunlar önümüzdeki birkaç gün içinde etkilenen bölgelere kamyonlarla taşınacak. Bu arada Türk Hava Yolları’ndaki diğer yardım malzemeleri de Nürnberg Havalimanı’ndan havalandı.

120 jeneratör Gaziantep’e uçuyor
Acil olarak ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin bulunduğu ilk uçuşlardan biri şimdiden kriz bölgesine doğru yola çıktı. Türk Hava Yolları’nın TK1504 sefer sayılı sefer sayılı uçağı bu öğleden sonra havalimanından kalktı. Dernek Ditib Ansbach e.V. tarafından acil yardım tedbiri olarak bağışlanan 120 jeneratör depremzedeler için uçakla İstanbul’a gönderildi. Orada yeniden yüklenir ve Gaziantep Havalimanı’na nakledilirler. Ayrıca gemide, İstanbul’dan Adana’ya seyahat eden RKT kurtarma hizmetinden beş kriz çalışanı ve ekipmanları da bulunuyordu.

Nürnberg Havalimanı, hava taşımacılığının hazırlanmasına ve yüklenmesine destek verdi ve böylece acil durumun aşılmasına katkıda bulundu. Acil olarak ihtiyaç duyulan yardım malzemelerinin taşınmasını sağlamak için havayolu, nakliye komisyoncusu, sorumlu makamlar ve diğer ortaklarla yakın işbirliği içinde süreç koordine edildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA