Ana Sayfa Bavyera Münih Alevi Toplumu Anma toplantısı düzenledi

Münih Alevi Toplumu Anma toplantısı düzenledi

-

Münih Alevi Toplumu, Türkiye ve Suriyede yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybedenler anısına dernek lokalinde bir toplantı düzenledi.

Türkiye ve Suriye’de asrın depremi olarak ta nitelenen felaket sonrası Münih’te de düzenlenen anma toplantıları bağlamında, Münih Alevi Toplumunun dernek merkezindeki etkinliği yaklaşık 200 üye ve davetliyle gerçekleşti.

Dernek başkanı Musa Çelik’in günün anlam ve önemine dair konuşma gerçekleştirdi ve davetlileri selamladı. Alevi geleneği yapılan dua sonrası, programa geçildi. Bavyera Eyalet Hükümetini temsilen Adalet Bakanı Georg Eisenreih, Münih Anakent 3. Belediye Başkanı Verena Dietl, Münih Dinlerarası Konsey Başkanı Dr. Bernhard Lies- Münihin efsane Belediye başkanı Christian Ude – Bavyera SPD (Sosyal Demokrat Parti) Eşbaşkanı Ronja Endres- KVR (Münih Bölge İdaresi) Başkanı Dr. Sammüller Gradl ve Almanya Alevi Toplumu yetkilileri konuşma yaptılar.

Yönetiminde Gönül Yıldız-B90/Yeşiller Partisi Bavyera Milletvekili Gülseren Demirel- Münih Belediye Meclis Üyesi SPD Münih Başkanı Christian Köning-Belediye Meclis Üyesi Sol Parti Grup Başkanı Stefan Jagel- AGABY (Bavyera Göçmenler ve Uyum Konseyleri Çalışma Kurulu) Başkanı Nesrin Gül, ( Yukarı Bavyera SPD Başkan Yardımcısı ) kendilerine ayrılan zaman dilimlerinde yaşanan felaketin inanılmaz maddi boyutlarına çare bulunmasının zaman alacağı ve insan kaybının telafisinin mümkün olmadığı bilinci içinde kurumlar olarak yardımda bulunduklarını ve buna devam edileceğini vurguladılar.

Toplantı Alevi geleneğine uyularak her konuşmacının 12 İmamı temsil eden 12 mumu yakması sonrası hazırlanan ikram eşliğinde davetlilerin aralarında sohbetiyle tamamlandı.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA