Ana Sayfa Bavyera Moosburg'da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

-

- Reklam -

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenledi.

Program başta Atatürk olmak üzere, şehitlerimize, Mehmet Akif’e ve depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza  saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Şehitlerimizin ruhuna Ditib Moosburg Mevlana Camii’si Din görevlisi Aydın Tekdemir tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. 

Türkçe ve Türk Kültürü Dersi öğretmeni Ali Naşit Aras konuşmasında “Tarihimizin yazdığı en gerçek, en şerefli kahramanlarımız, şehitlerimiz; bu milletin çocukları; şanlı Türk Bayrağının gölgesinde özgürce nefes alsınlar, ezanlar, bu gök kubbede yankılanmaya devam etsin diye can verenler, vatanlarını namusları bildiler.

 Bir daha dönmemek üzere gittiler. Tüm bu olağanüstü yaşanmışlıkları, unutmadan, unutturmadan tarihteki yürüyüşümüze devam etmeliyiz.

Şunu bilmeliyiz ki onlar; din, vatan ve bayrak uğruna şehit olurken bizlerin omuzlarına çok büyük sorumluluklar yüklemişlerdir.

 Bu sorumluluk; devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kara ve deniz sınırlarını koruma, gelecek kuşaklarımıza miras bırakma sorumluluğudur. Bu sorumluluğun ötesinde boynumuzun borcudur. Şehitlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun!” Dedi. 

Ayrıca Veliler tarafından hazırlanan Çanakkale Şehitliği maketi ve minik öğrencilerin cephedeki Mehmetçiklerimize ekmek hazırlama köşesi veliler tarafından beğenildi. 

Program, öğrencilerin söylediği şiirlerle, Çanakkale Nedir? Çanakkale Geçilmez Marşı, İstiklal Marşı nedir?  İstiklal Marşı gösterisi etkinliği ile devam etti. 

Kolonya ve lokum ile karşılanan misafirler, program sonunda velilerin hazırladığı üzüm hoşafı ikramı ile uğurlandı. 

Haber: Turan Kaya / Moosburg

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA